Odkazy

verze pro tisk

Jak vybírat dveřní kování na vchodové dveře?

10. prosinec 2013

Vchodové dveře jsou vždy opatřeny kováním. Právě to je jednou z jejich důležitých součástí. Bez kování by se dovnitř domu dostalo snad i malé dítě. Víte ale, jak a podle čeho vybírat to správné kování na dveře?

Kování na dveře - kategorie

Každý zkušený prodejce by vám měl nabídnout především kvalitní bezpečnostní kliky. Pojem bezpečnostní kování přitom není nahodilý.

V tuzemsku jsou používány normy a certifikace, podle nichž jsou kování na dveře odstupňovány do čtyř kategorií právě podle bezpečnosti. Jedná se o takzvanou pyramidu bezpečnosti.

Nejméně kvalitní kování je v třídě „základní ochrana“, následují „dostatečná ochrana“, „vysoká ochrana“ a nejvyšší kategorie „ velmi vysoká ochrana“.

Jak vybírat dveřní kování na vchodové dveře?
Jak vybírat dveřní kování na vchodové dveře?

Jaké kování tedy zvolit?

Už jen z výčtu asi poznáte, který stupeň je nejlepší. Pro vstupní dveře je doporučeno volit kování s vysokou a velmi vysokou ochranou. Je ale pravdou, že při pohledu na vchodové dveře mnoha objektů zjistíme, že většina dveří je opatřeno spíše dostatečnou ochranou, případně kováním, které poskytuje základní ochranu. Zde je velký předpoklad, že navštíví-li takové domácnosti zloději, nebudou mít problém se skrz dveře s tímto kováním dostat.

Kování dveří chrání váš majetek

Kování na dveře chrání především části, jako jsou cylindrické vložky a zadlabací zámky. Jejich role je tedy výjimečná a na to byste měli pamatovat ve chvíli, kdy si pořizujete nové dveře a sháníte k němu potřebné kování.

Jak vybírat dveřní kování na vchodové dveře?
Jak vybírat dveřní kování na vchodové dveře?

Na vzhled kování se zaměřte vždy až poté, co budete vědět, že vámi zvolené bezpečnostní kliky jsou skutečně bytelné. V opačném případě se může stát, že až jednou přijdete domů, bude vaše domácnost zet prázdnotou poté, co ji předtím navštívili zloději. A to jistě nechcete dopustit, že? Proto volte jedině kvalitní bezpečnostní kování na dveře od spolehlivého výrobce a prodejce.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!