Odkazy

verze pro tisk

5 důvodů, proč si pořídit půdní vestavbu

25. srpen 2014

V posledních letech se stále více majitelů rodinných domů rozhoduje využít prostory půdy k bydlení. Uvažujete o tom i vy, avšak hledáte konkrétní důvody, proč do půdní vestavby investovat? Pak právě vám tento článek pomůže.

1. Cena

Investice do půdní vestavby je sice poměrně nákladnou záležitostí. Pokud si ji však srovnáte s náklady na pořízení zcela nového bytu, zjistíte, že jde o poměrně levné řešení. Přestavět půdu na byt je zpravidla otázkou několika set tisíc korun, zatímco za nový byt ve větším městě dáte mnohdy hodně přes milion korun.

2. Zvětšení obytné plochy

Půdní byty jsou pro majitele rodinných domů výhodné v tom, že tak snadnou dosáhnou zvětšení jejich obytných ploch. V běžném rodinném domě má půda několik desítek metrů čtverečních, které jsou povětšinou nevyužity. Přestavbou na byt získáte nové atraktivní prostory, které můžete sami využívat, případně je třeba pronajímat.

3. Perfektní výhled

U několikapatrového domu přináší nově vytvořené podkrovní byty nejen ekonomickou výhodu, ale také pozitivum z hlediska atraktivity. Jen si představte ten krásný výhled z okna, který se vám odtud nabídne.

Nižší nároky na vytápění

Pokud je u půdní vestavby dobře vyřešeno zateplení střechy a jsou v ní vhodně umístěna okna, pak vás čekají jen minimální náklady na vytápění místností díky působení slunečních paprsků. Je také známým faktem, že teplo stoupá vzhůru.V půdním bytě se tak hromadí část tepla, která uniká z nižších pater objektu. I to zlepšuje tepelný komfort a zároveň tak přispívá ke snižování nákladů na vytápění.

5. Zvýšení ceny nemovitosti

Půdní byty představují atraktivní a moderní bydlení. Přispívají i ke zvýšení celkové hodnoty domu. Investice do přestavby půdních prostor na obytnou plochu je tak vhodná i ve chvíli, kdy uvažujete nad budoucím prodejem nemovitosti. Její tržní cena se díky tomu může razantně zvýšit. Nehledě na to, že domy s půdními byty jsou mezi zájemci stále více žádané.

Nezapomeňte na to, že půdní vestavba není dražší nežli srovnatelné byty. Už jen to je pádným důvodem, proč do ní investovat. Podkrovní byt dle vašich představ a snů vám zrealizuje společnost Ing. PETR MOUCHA - stavební, spol. s r.o. Více informací naleznete na www.petrmoucha.cz.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

wbUNZutBEg

úterý, 23. květen 2017
07:05

Congrats again, that is an amazing time! I agree about the full, after having finished it with many rounds of crying, it will not be one we repeat! And yeah, the second half was pretty blah, too inldrtsiau.


posted by: wbUNZutBEg (6p14xilf(a)outlook.com) [Odpovědět]