Odkazy

verze pro tisk

Zařizování bytu začíná koupí kvalitní postele s vhodnou matrací

24. říjen 2011

Každý má zcela jinou představu o tom, jak by mělo vypadat jeho bydlení. Někomu stačí malý, skromně zařízený byt, jiní zase chtějí mít všude kolem sebe luxus, velký rodinný dům se spoustou místností a přepychovým nábytkem. Pro všechny typy bydlení je však jedno společné - nikdy v něm nesmí chybět ložnice. Ta je vlastně místem, kde trávíme nejvíce času. A podle toho bychom si ji měli také vybavit.

V ložnici nemusí být mnoho nábytku. Tím podstatným prvkem, který dělá z každé ložnice příjemné místo pro odpočinek, je samozřejmě postel.

Volba postele do ložnice

Při zařizování ložnice bychom se tak právě na postele měli zaměřit nejvíce. Je potřeba zvolit takovou postel, která nám bude ve všem vyhovovat. Důležité je myslet na rozměry, postel by měla být dostatečně velká, aby nám z ní v noci nevyčuhovaly nohy, nebo abychom z ní neustále nepadali, neboť by nebyla dostatečně široká. V případě, že máme prostornou ložnici, je dobré si v obchodě vybrat širší postel. Dvojnásob to platí i manželských postelích, kde musíme myslet na to, že v nich budou přespávat dva lidé.

Na postel patří kvalitní matrace

Kromě samotné postele jsou důležité také matrace. Právě na volbě matrace záleží, zda náš spánek bude plnohodnotný, nebo zda se budeme každé ráno probouzet rozlámaní a nevyspalí. Ideální jsou třeba speciální zdravotní matrace, které dokáží přesně reagovat na ležící tělo a člověku v nich tak nehrozí, že by mu z ní bolela záda či krk. Kvalitní matrace se pozná nejen dle materiálu, ale také podle toho, jakou dokáže být podporou pro naší páteř. Mějme na paměti, že špatná matrace v kombinaci s malou postelí může mít za následek vleklé zdravotní problémy, které nás budou sužovat třeba i do konce života.

I když nemáme moc peněz na luxusní zařízení bytu, vždy si ušetřeme v první řadě na dobrou postel a kvalitní matraci. Ložnice je tím nejdůležitějším místem, ostatní nábytek lze dokupovat postupně, ale pokud budeme spát prakticky na zemi, nebude se nám žít lehce.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!