Odkazy

verze pro tisk

5 důvodů, proč topit dřevěnými briketami

9. únor 2015

Topení dřevem patří k nejefektivnějším způsobům. Ve vybraných obchodech dnes pořídíte dřevěné brikety, které vytápění dřevem ještě více usnadňují. V následujícím článku si povíme, jaké jsou hlavní důvody, proč topit právě jimi.

1. Dřevo je ekologické

Dřevo, a to v klasické podobě i ve formě briket, patří k vůbec nejekologičtějším způsobům vytápění. Je samozřejmě zapotřebí, aby bylo dostatečně suché a používalo se výhradně do kvalitních zařízení. Oproti topení uhlím při spalování nevzniká tak velké množství škodlivých látek, které znečišťují ovzduší.

2. Levné vytápění

Za 500kg dřevěných briket zaplatíte v současné době necelých 3.500 Kč. V případě kvalitního zpracování přitom vychází cena za energie přibližně na 275 Kč/GJ, a to při stoprocentní účinnosti zařízení. Z toho tedy vyplývá, že topení dřevem je poměrně levnou záležitostí.

3. Vysoká výhřevnost

Dřevěné brikety mají velmi dobrou výhřevnost. Je to dáno tím, že jsou dokonale vysušené, voda je zde přítomna v podílu maximálně 8 procent. To je zásadní rozdíl oproti klasickému dřevu. Vysušení vlastnoručně nasekaného dřeva na podobnou hodnotu přitom trvá minimálně rok a půl.

4. Snadné zatápění

K zatápění kotle či kamen pomocí dřevěných briket nemusíte být zrovna nějakými odborníky. Jednoduše si vezmete jeden až dva kusy a rozštípnete je na menší kousky. Ty pak podpálíte v ohništi. Až se vytvoří žhavé uhlíky, stačí přiložit další kusy briket.

5. Dostupné zboží

Nákup dřevěných briket je dnes velmi jednoduchou záležitostí. A to i díky eshopu Optimtop.cz. Ten vám nabízí balení od 500kg. Výhodou nákupu v tomto obchodě je kromě příznivých cen také rychlost dodání zboží a doprava zdarma, a to již od pouhé 1 objednané palety. Na vybrané druhy briket jsou navíc pravidelné slevové akce, díky čemuž vás jejich nákup vyjde ještě levněji.

Topení dřevěnými briketami se tedy určitě vyplatí, a to jak v klasických rodinných domech, tak i v rekreačních objektech, které využíváte během zimního období.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!