Odkazy

verze pro tisk

5 důvodů, proč zvolit novostavbu před starším bytem

29. říjen 2015

Hledáte nové bydlení a přemýšlíte o tom, zda investovat do novostavby či raději ušetřit nákupem staršího bytu? Nové byty se vyplatí více, a to hned z několika důvodů.

1. Pořizujete si bydlení na celý život

Nákup nového bytu je třeba důkladně zvážit. Jde o investici na dlouhá léta dopředu. Pokud si pořídíte byt v novostavbě, máte prakticky jistotu, že se po zbytek života nebudete muset stěhovat. U starších staveb hrozí riziko, že budou za 20 – 30 let v natolik špatném stavu, že nezbude nic jiného, než si znovu hledat nové bydlení.

2. Investice, která se vyplatí

Nové byty odborníci doporučují i jako výhodnou investici. Ceny nemovitostí jsou stabilní. Pokud se v budoucnu rozhodnete pro jinou lokalitu, byt, který není tak starý, můžete prodat za dobré peníze. Mnohdy se na prodeji dá dokonce slušně vydělat. Investice do nemovitostí, zejména novostaveb, jsou považovány za vůbec nejrozumnější.

3. Neřešíte žádné problémy

U starších bytů v panelových domech mnohdy po pár týdnech či měsících zjistíte, že je nutné neustále něco opravovat. Inu, starší byty prostě mají leccos za sebou, své stopy na nich zanechali předchozí majitelé. V případě novostavby je riziko nenadálých poruch a nutností oprav minimální.

4. Novostavby jsou v atraktivních lokalitách

Starší zástavba je dnes často v lokalitách, které nejsou zrovna ideální pro život. Sídliště bez zeleně, s pochybnými sousedy, s nedostatkem občanské vybavenosti – to jsou hlavní neduhy. Nové byty naopak vznikají v atraktivních lokalitách, developeři kladou důraz na dobré zázemí tak, aby majitelé nových bytů měli co největší komfort. Jako příklad zmíním Developerské projekty Praha, které z tohoto hlediska jasně předčí starou zástavbu ve většině pražských čtvrtí.

5. Možnost volit si dispozice bytu

Pokud si kupujete byt v právě realizované novostavbě, máte možnost ovlivnit to, jaké bude jeho dispoziční členění. Stejně tak se můžete domluvit i na vybavení bytu. Ve starém bytě sice rovněž můžete provést změny, ale jde pouze o nákladné rekonstrukce, které jsou navíc do značné míry omezené.

-cop-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!