Odkazy

verze pro tisk

Bezpečnostní vchodové dveře: Výběr dle bezpečnostní třídy

30. duben 2013

Z hlediska zabezpečení domova hrají velmi důležitou roli vchodové dveře. Právě skrz ně se do domu či bytu dostává největší počet zlodějů. Využívají toho, že mnozí majitelé nedbají na kvalitu vchodových dveří, které jsou vyrobeny z málo odolných materiálů, nemají dostatečně bytelné zámky, špatně zkonstruované zárubně a chybí na nich i další bezpečnostní prvky. Zloději pak mají velmi usnadněnou práci. Proto odborníci doporučují pořídit si bezpečnostní dveře, a to minimální 3. třídy.

Bezpečnostní třídy pro vchodové dveře

V současné době jsou stanoveny 4 bezpečnostní třídy. První třída znamená, že dveře jsou konstruovány tak, aby vydržely nápor příležitostného zloděje, který se je bude snažit vykopnout či vyrvat bez použití nějakých sofistikovaných nástrojů.

Bezpečnostní dveře 2. třídy by měly vydržet to samé, co v případě první třídy, ovšem musejí odolat i zloději, který použije drobné nářadí, jako jsou kleště či kladivo apod.

Zbylé dvě bezpečnostní třídy již počítají s tím, že bezpečnostní dveře budou skutečně bytelné a odolají i pokusům zlodějů, kteří k jejich překonání použijí důmyslnější nástroje, jako jsou páčidla či šroubováky. Bezpečnostní dveře 4. třídy předpokládají útok zloděje, který má u sebe třeba i nůžky na plech, pilku a další sady nářadí, je tedy opravdu důkladně vybaven.

Dobré zabezpečení domu zajistíte pořízením bezpečnostních dveří 3. nebo 4. třídy

Pakliže svůj byt či dům chcete zabezpečit skutečně co nejvíce, pak určitě investuje do dveří, které spadají do třetí či čtvrté bezpečnostní třídy. Navíc je vhodné tyto bezpečnostní vchodové dveře opatřit třeba i přídavnými dveřmi, které se namontují z vnitřní strany bytu, takže pro zloděje nejsou viditelné. Kromě toho je samozřejmě důležité pořídit si i různé další bezpečnostní prvky, jako jsou řetízky na dveře a hlavně spolehlivé bezpečnostní vložky, které nepůjdou překonat pouhým drátem či podobnými pomůckami, jež zloději obvykle používají.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!