Odkazy

verze pro tisk

Bydlení pro rodiny s dětmi: Je lepší bydlet v centru Prahy nebo na jejím okraji?

7. květen 2013

Rodiny s dětmi obvykle hledají poklidné bydlení, kde si děti budou moci hrát, chodit do přírody, avšak zároveň se jejich rodiče snaží o to, aby to neměly daleko do školy. Jaký je rozdíl mezi bydlením v centru Prahy a v jejích okrajových částech?

Pro rodiny s dětmi bydlení v centru Prahy asi není ideálním řešením. Praha je dnes rušným velkoměstem. Byty v Praze, respektive přímo v jejím centru, jsou sice atraktivní z hlediska toho, že všechny obchody, školy a další služby máte blízko, nicméně ztrácí se zde kontakt s přírodou, není zde takový klid a pohoda. A to je právě důvod, proč je pro rodiny s dětmi lepší variantou bydlení spíše v okrajových částech Prahy či v jejím blízkém okolí.

Porovnání cen za bydlení v Praze a jejím okolí

Bydlení v Praze je obecně poměrně drahou záležitostí. V samotném centru Prahy jsou nové byty nejdražší v celé České republice. Stačí však zajet pár kilometrů od centra a ceny nemovitostí zde výrazně klesají.

Tím, že si pořídíte bydlení na okraji Prahy, neztratíte úplný kontakt s „civilizací“, vždyť Praha bude jen kousek od vašeho domova. Dá se tam dostat během několika minut pomocí městské hromadné dopravy či vlastním automobilem. V blízkosti Prahy je velmi kvalitní síť komunikací, takže s dopravou zde není absolutně žádný problém.

Klid a pohoda kousek od Prahy, ale zároveň i snadná dostupnost do centra města

Zároveň však bydlením na kraji Prahy získáte mnohem snadnější přístup do přírody. Nové byty v Praze a jejích satelitech jsou stavěny v těsném kontaktu s přírodou, a to právě s ohledem na to, že o ně projevují největší zájem právě rodiny s dětmi. Jen kousek od centra Prahy tak získáte možnost bydlet v poklidném prostředí plném zeleně, bez nepříjemného městského ruchu.

Nové byty u Čakovického parku

Příkladem příjemného bydlení na okraji Prahy jsou nové byty v Čakovickém parku, které zde vznikají pod záštitou zkušeného developera. Čakovice se nacházejí severně od centra Prahy, spadají do katastrálního území Prahy 9. Je to tedy jen kousek do města, avšak je tu mimořádně poklidná atmosféra, která rozhodně nepůsobí dojmem velkoměsta. Kousek od nových bytů, jichž zde vzniká více než 270 v celkem sedmi bytových domech, se nachází zámek a přilehlý park, tedy ideální místo pro odpočinek ve volných chvílích. Více informací naleznete zde.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!