Odkazy

verze pro tisk

Dřevěná eurookna: hlavní přednosti

10. únor 2013

Při výběru nových oken do vaší domácnosti máte na výběr z několika možností. Buďto dáte přednost plastovým oknům, nebo zvolíte klasická dřevěná okna. Velmi dobrou alternativou jsou pak takzvaná eurookna, která se rovněž vyrábějí z dřevěných profilů. Právě na dřevěná okna tohoto typu a jejich přednosti jsou zaměřeny následující řádky.

Dřevo je pro výrobu oken výborným materiálem

Dřevěná okna, která se vyrábějí pod názvem eurookna, jsou moderní verzí klasických dřevěných oken. Při jejich výrobě se používají kvalitní a odolné dřeviny, které jim dodávají velmi dobré vlastnosti. Právě využití přírodních materiálů lze označit za jednu z výhod dřevěných oken. Jak známo, tvrdé dřeviny mají velmi dobré fyzikální i mechanické vlastnosti. Dají se poměrně snadno zpracovat, přičemž okna z nich mají mimořádně dlouhou životnost. Co je také podstatné, dřevěná okna působí mnohem přirozeněji, hodí se tak pro moderní domy, ale jsou vhodná také pro starší nemovitosti, kde by například plastová okna nepůsobila příliš efektně.

Hlavní přednosti dřevěných eurooken

Dřevěná okna, která jsou vyráběná moderní metodou, jsou ekologicky šetrná. Při jejich výrobě a používání není zatěžováno životní prostředí, dřevo rovněž nemá žádné negativní účinky na lidské zdraví. Je recyklovatelné a jeho zpracování je méně energeticky náročné nežli výroba plastů.

Velmi důležitou stránkou je životnost eurooken. Dřevěná okna při správném a šetrném používání vydrží bez problémů i několik desítek let, aniž by bylo zapotřebí významnějších oprav. Je to dáno nejen materiálem, tedy dřevem, ale také použitými zasklívacími systémy, kováním a těsněním a samozřejmě i povrchovou úpravou. Díky tomu dokáží dřevěná eurookna fungovat naprosto spolehlivě po řadu let. Vyzdvihnul bych také to, že okna z moderních dřevěných profilů nejsou náchylná na deformace, zejména zkroucení apod.

Tepelná a zvuková izolace dřevěných oken

Z hlediska teplotního komfortu mají dřevěná okna rovněž velmi dobré vlastnosti. Dokáží velmi dobře tepelně izolovat, jako majitelé domácnosti tak nemusíte vynakládat zbytečně velké množství finančních prostředků při vytápění objektu. Kromě toho fungují dřevěná okna také jaké perfektní zvukový izolant, což v důsledku znamená, že skrz zavřená okna projde jen minimum hluku zvnějšku.

Moderní dřevěná okna dokáží odolat požáru

V neposlední řadě lze říci, že moderní dřevěná eurookna jsou i bezpečná. Díky kvalitním materiálům mají oproti starším typům oken zvýšenou odolnost vůči požáru, což je dáno zejména velkou izolační vrstvou a nízkou tepelnou vodivostí. Pakliže je u dřevěných eurooken využito kvalitního protipožárního zasklení, dokáží odolávat přímému ohni až několik desítek minut.

Kromě eurooken mají podobně kvalitní vlastnosti také dveře ze dřeva. Dřevěné interiérové dveře mají výborné izolační vlastnosti z hlediska hluku, navíc jsou velmi odolná vůči poškození.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!