Odkazy

verze pro tisk

Elektrické šroubováky- podle čeho je vybírat

19. listopad 2011

Tu a tam se stane, že se v domácnosti něco rozbije či rozbije. Pak nám přijde vhod, máme-li po ruce připraveno kvalitní nářadí. Jedině s ním totiž dokážeme drobné úpravy a opravy v bytě provést snadno a rychle.

Mechanický či elektrický šroubovák?

Nedílnou součástí výbavy domácnosti by měly být šroubováky. Pro občasnou práci zcela jistě postačí, máme-li k dispozici klasické ruční šroubováky. S mechanickými šroubováky je však práce o trochu náročnější, zkušení domácí kutilové si tak raději pořídí AKU šroubováky nebo elektrické šroubováky.

Pokud chceme opravdovou kvalitu, pak je nejlepší zvolit právě elektrické šroubováky.

Jak se poznají kvalitní elektrické šroubováky

Při jejich výběru je potřeba brát v úvahu zejména příkon, otáčky a případně též i další vlastnosti. Profesionálové dají přednost elektrickým šroubovákům, které mají vysoký kroutící moment, pracují tiše a dají se použít i pro náročnější práce, například i pro upevnění sádrokartonových desek. U některých typů elektrických šroubováků lze pouhým stisknutím jednoho tlačítka navolit délku nastavení šroubů. Kvalitní elektrické šrouby se poznají mimo jiné i podle rukojeti, při výběru bychom si měli dát pozor na to, jak dobře se šroubovák drží, neměla by chybět protiskluzová ochrana rukojeti vyrobená z gumy.

Elektrické šroubováky jsou velkým pomocníkem při drobných i náročnějších opravách na domě. Jejich cena je samozřejmě oproti mechanickým šroubovákům vyšší, za to však bude práce s nimi daleko rychlejší a jednodušší.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!