Odkazy

verze pro tisk

Facility management - účinná správa nemovitostí

6. červen 2011

Facility management, neboli správa nemovitostí, je jednou z důležitých činností, na něž nelze zapomínat v žádné budově. Každá administrativní a průmyslová budova, kancelářské či skladové objekty i veřejné budovy potřebují mít zajištěnu komplexní správu, která zahrnuje nejen pravidelné úklidy místností, ale i technickou podporu či třeba dodávky tepla e elektřiny.

V posledních letech došlo k zásadním proměnám v požadavcích na facility management. Dnes společnosti a soukromé osoby, které vlastní nemovitosti, žádají od firem, které se správou budov zabývají, mnohem více možností. Je to dáno mimo jiné tím, že tito majitelé nechtějí mít na různé činnosti v oblasti správy budov smluven příliš velký počet firem.

Společnost Transfer Energy

Jednou ze společností, která nabízí komplexní facility management v České republice, je Transfer Energy. Tato firma působí v oblasti správy budov a nemovitostí již od druhé poloviny devadesátých let, od té doby již spravuje více jak 200 firem, respektive jejich objekty. Zhruba 85% jejích klientů tvoří průmyslové podniky. V současné době pak stoupá i poptávka ze strany soukromých osob i ze strany měst, obcí a dalších vlastníků administrativních budov.

Facility management ušetří peníze při správě budov

Facility management dokáže klientům ušetřit nemalé finanční prostředky, zejména v oblasti dodávky tepla či energií. Společnost Transfer Energy již takto ušetřila svým klientům kolem 150 milionů korun.

A co může nabídnout v rámci facility managementu společnost Transfer Energy? Zkušení pracovníci firmy se zaměřují na technickou správu budov, hlasové a internetové služby, kontrolní činnost a údržbu, elektrikářské, instalatérské, topenářské či zámečnické práce. Kromě toho je možné si sjednat například správu vozového parku, nonstop dispečink, údržbu zeleně, IT služby, samozřejmostí jsou pak také bezpečnostní služby či celoroční úklid vnitřních i vnějších prostor nemovitostí.

Správa nemovitostí, facility management, je pro majitele budov velmi výhodnou službou, která jim dokáže ušetřit peníze a zároveň je zbavit zbytečných komplikací a starostí, které jsou s údržbou a chodem objektů spojené.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!