Odkazy

verze pro tisk

Fasáda domu - volba fasádní barvy

4. červenec 2011

Fasáda domu je při prvním pohledu to nejdůležitější, co nás při pohledu na objekt zaujme. Je tedy dobré si dát na vzhledu fasády například při rekonstrukci domu opravdu záležet, neboť i pouhý vzhled fasády může v konečné fázi ovlivnit hodnotu nemovitosti.

Správná volba fasádní barvy

Pro dokončení fasády se využívají speciální fasádní barvy. Při volbě konkrétní fasádní barvy je samozřejmě na majiteli domu, jakou barvu zvolí, ale měl by se řídit přinejmenším i tím, aby fasáda domu zapadla do okolní krajiny a prostředí a nebyl znehodnocen charakter budovy. Příliš se nedoporučují křiklavé barvy.

Druhy fasádních barev

Fasádní barvy nejsou jen o estetice, ale hlavně o funkčnosti. Měly by být natolik kvalitní, aby vydržely i zhoršené povětrnostní a klimatické podmínky, zároveň by fasádní barvy měly mít dostatečnou prodyšnost vodních par a barevnou stálost, která zaručí, že fasáda bude i po letech vypadat stále čerstvě.

U konkrétního výběru fasádní barvy lze vybrat buď silikátové barvy, které se využívají zejména pro křemenné podklady, nebo akrylátové barvy, které jsou velmi univerzální a tudíž i vcelku oblíbené, a to i pro dobrou prodyšnost. Dalším typem jsou pak silikonové fasádní barvy, které jsou zřejmě nejkvalitnější díky vysoké odolnosti vůči vlhkosti a dobré prodyšnosti pro vodní páry.

Prodejce fasádních barev

Fasádní barvy pořídíme například u společnosti Murexin, která se zabývá prodejem nejen fasádních barev, ale i stavební chemie, laků či lepidel. V sortimentu zboží naleznete fasádní barvy pro všechny druhy omítek, včetně barev, které jsou vhodné například pro fasády historických objektů.

Společnost Murexin přijímá objednávky na fasádní barvy a další produkty pro stavebnictví nejen ve svém obchodě v Modřicích (v ulici Brněnská 679), ale také přes emailovou adresu objednavky@murexin.cz.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!