Odkazy

verze pro tisk

Garážová vrata: Minulost a přítomnost

27. březen 2013

Garážová vrata se využívají od dob, kdy se automobily staly běžnou součástí našeho života, tedy již hluboko v minulém století. Tehdejší nároky na garáže a garážová vrata však logicky nebyly tak vysoké, neboť se nejen méně kradlo, ale nebyly k dispozici ani tak moderní prvky.

Garáže v minulosti

Ještě před nějakými dvaceti lety jsem se běžně mohli setkat s tím, že garážová vrata byla vyrobena z obyčejného plechu či dřeva, jejich zabezpečení pak bylo provedeno jednoduchým visacím zámkem. Takovéto zabezpečení garáže by dnes samozřejmě bylo zcela nemyslitelné.

Větší zabezpečení garáže je dnes naprosto nezbytné. Už jen kvůli většímu počtu zlodějů, kteří se dělají zálusk na automobily, motocykly a další motorová vozidla. Je třeba si uvědomit, že v garáži máme movité věci v hodnotě, která často přesahuje několik set tisíc korun. Obyčejný visací zámek, kterými by garážová vrata byla opatřena, by tak byl naprosto nevyhovující, stejně jako nekvalitní vrata z plechu či dokonce ze dřeva. Skrz takováto garážová vrata by se dostal opravdu každý, a to během několika vteřin.

Moderní garáže a garážová vrata

V současné době se garážová vrata vyrábějí mnohem důmyslněji, z daleko kvalitnějších materiálů a důraz výrobci kladou i na bezpečnostní prvky tak, aby se dovnitř garáže mohl dostat opravdu jen ten, kdo ji vlastní, případně ji má pronajatou.

V posledních zhruba dvou desetiletích jsou velmi oblíbená zejména sekční garážová vrata, která v sobě spojují bezpečnost, kvalitu a zároveň i snadné a pohodlné ovládání. Jejich majitelé oceňují také vynikající izolační vlastnosti, díky nimž se tato garážová vrata dají bez problémů využít i pro vytápěné garáže.

Zvláštní kategorií jsou průmyslová vrata. I ta během let prošla značnou obměnou a inovací. Díky tomu jsou dnes průmyslová vrata velmi bezpečná a zajišťují stovky výrobních hal a skladů.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!