Odkazy

verze pro tisk

Hledáte firmy na vložkování nebo revizi komínů?

27. srpen 2015

Pokud máte doma krbová kamna, krb anebo jiné zařízení na tuhá paliva, musíte se jednoznačně věnovat nejen údržbě samotného tepelného zdroje, ale také spalinovým cestám. Ty se pochopitelně na rozdíl od plynových nebo elektrických kamen velmi rychle zanášejí dehtem a jinými škodlivinami, které mohou poměrně jednoduše vzplát. I proto je zapotřebí najít si kvalitní společnost, která vám bude řešit revizní práce, a to v pravidelných intervalech. Podívejme se tedy na všechno, co je s revizními službami spojeno.

Revize dle zákona

Samotné revidování komína není žádným výmyslem, ale řídí se platnými zákony. Pravidelné kontroly spalinových cest dle nařízení vlády č. 91/2010 je třeba absolvovat jednou ročně. Pokud by došlo k nehodě, kominík Plzeň nebo jiná firma by vám nezkontrolovali vaše spalinové cesty a vy byste neměli potvrzení o této kontrole, pojišťovna by vám škodu nenahradila. Tím pádem byste mohli přijít úplně o všechno. I proto se pravidelné kontrolování komína a spalinových cest vyplatí, a to v plném rozsahu.

Co pojímají revizní práce

Pokud se podíváme na nabídku kominictví Plzeň, tak zjistíme, že kominické práce mohou pojímat velké množství činností. V první řadě se jedná o prohlídky spalinových cest, případně jejich mechanické pročištění. To je většinou hotové velmi brzy, jelikož se jedná jen o klasické vymetení interiéru komína. V určitých případech ale mohou revize komínů Plzeň pojímat i některé další činnosti mnohem složitějšího rázu. Typické je zejména vyvložkování komínů. V případě, že je komín zanesen již natolik, že je narušena jeho konstrukce a statika, nevyhnete se jeho kompletnímu vyvložkování. Vložkování komínů Plzeň se ale této problematice věnuje již spousty let, takže není žádný problém nechat si komín opravit právě u této společnosti.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!