Odkazy

verze pro tisk

Hurá, už je ráno! 5 tipů pro příjemné vstávání

24. únor 2016

Vstáváte nevrlí, zívající a do první kávy na vás nesmí nikdo promluvit? Máme pro vás tipy, jak se hned ráno nabít energií na celý den.

1) Vstávejte s hudbou

Část lidí má jako budík otravné pípavé zvuky. Jiné budí rádio a jejich nový den tak začíná poslechem zpráv o politice či dopravních nehodách. Ani jedno nezní příliš lákavě, proto si na telefonu nastavte oblíbenou energickou písničku vstávejte s ní.

2) S písničkou jde všechno lépe

Písničkou místo budíku ale svůj ranní koncert neukončujte. Sestavte si vlastní playlist oblíbených skladeb nebo si vyberte některý z hotových mixů na internetu. Můžete si zpívat ve sprše nebo cvičit do rytmu, každopádně vás ranní dávka oblíbené muziky spolehlivě nabije energií.

3) Nezapomeňte na ranní rozcvičku

Na letních táborech jste ji možná neměli příliš v lásce, je ale pravda, že ranní rozcvička je neuvěřitelně přínosná. Rozproudíte krevní oběh po nočním spánku, protáhnete svaly a při pravidelném opakování už nebudete vědět, co je to bolest zad.

4) Ranní sprcha dodá energii

Hned po rozcvičce si dopřejte sprchu. Čím bude studenější, tím lépe. Ranní otužování posiluje imunitu, začněte s ním ale zlehka. V každém případě vás sprcha osvěží a nabudí do nového dne.

5) Pořádná snídaně je základ

Pokud ráno nesnídáte, nebo jen v poklusu sníte chleba s marmeládou, připravujete se o velkou porci energie. Ne každý den je možné snídat hodinu, i během pracovního týdne ale jistě najdete chvíli na misku ovesných vloček nebo míchaná vajíčka.

Na vstávání se dobře vyspěte

Když se budete řídit našimi radami, každé ráno vyskočíte z postele čilí jako rybičky. Tedy pouze za předpokladu, že se v noci dobře vyspíte. Chutná snídaně ani energická písnička totiž nenahradí dostatek kvalitního spánku.

Jeho základem je především pořádná matrace. Jedině taková totiž poskytne oporu vaší páteři a vy se v noci nebudete převalovat a hledat tu správnou polohu.

Kvalitní matrace nabízí česká firma Tropico. Můžete vybírat z pěnových, zdravotních i partnerských matrací. Jisté je, že ze široké nabídky si vybere každý.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!