Odkazy

verze pro tisk

Hypotéka na nové bydlení či rekonstrukci bytu

21. únor 2012

Financování nákupu vlastního bydlení je vzhledem k vysokým cenám nemovitostí poměrně náročnou záležitostí. Většina mladých lidí, kteří si chtějí pořídit nový byt či rodinný dům, nemá tolik peněz, aby mohla nemovitost koupit bez nějakého zadlužení. Naštěstí v České republice existuje poměrně dost bank, které pro podobné případy poskytují hypotéky. Jednou z nich je například Česká spořitelna, jejíž hypotéka patří dlouhodobě mezi nejvýhodnější a také nejvyužívanější.

Klasická hypotéka, která se váže k nemovitosti

Hypotéka umožňuje lidem získat peníze na nákup nového bydlení. Kromě toho ji však lze získat také například na nákladnou rekonstrukci stávajícího bydlení, na koupi objektu, který je určen pro soukromou rekreaci ( klasické chaty či chalupy). Hypotéka se dá rovněž využít i třeba na koupi podílu na nemovitosti, kdy je potřeba vypořádat vlastnické či dědické nároky, nebo na veškeré další náklady, které souvisejí s investicí do nějaké nemovitosti. Tomuto druhu hypotéky se říká účelová hypotéka, kdy je potřeba jasně stanovit, k jakému účelu budou peníze vynaloženy.

Hypotéky až do 100% hodnoty nemovitosti

Hypotéky, a to nejen u České spořitelny, lze získat do různých výší. Česká spořitelna kupříkladu nabízí hypotéku až do 100% hodnoty zastavené nemovitosti. Tato hypotéka je vyřizována rychle a bez poplatků, navíc si lze zvolit výši splátek dle možností a potřeb, kdy během splácení můžeme výši splátek změnit, odložit či na určitou dobu přerušit.

Pokud by nebyla možnost hypotéky, mnoho lidí by se svého vlastního bydlení asi ani nedočkalo. Máme-li pravidelný příjem, avšak nedisponujeme tolika penězi, které by zaplatili nové bydlení, je hypotéka asi nejlepším řešením.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!