Odkazy

verze pro tisk

Jak dosáhnout kvalitního spánku

17. červenec 2012

Kvalitu našeho spánku ovlivňuje celá řada faktorů. Stále více lidí má problémy tyto faktory skloubit, jejich spánek pak nemá potřebné účinky. Nezdravé spaní může mít za následek nejen únavu během druhého dne, ospalost, bolest hlavy a další příznaky, může se projevit také dlouhodobými zdravotními potížemi se zády, páteří, končetinami či svalstvem.

Postel a matrace ovlivňují kvalitu spánku nejvíce

Pro zdravý spánek je v první řadě potřeba si zajistit dobré podmínky a prostředí pro spaní. Na mysli mám především kvalitní postel, v níž by neměla chybět ani dobrá matrace. Právě matrace jsou mnohdy příčinou špatného spánku. Na trhu jsou dnes k dostání různé typy matrací, od tradičních pružinových až po moderní matrace z BIO pěny, které se dokáží velmi dobře přizpůsobit lidskému tělu. Schopnost reflektovat tvar těla je pro výběr matrace velmi důležitým kritériem.

Pravidelný režim

Kromě prostředí, v němž spíme, je dobré se pro kvalitní spánek držet pravidelného režimu. Ideální je, pokud chodíme spát zhruba ve stejnou dobu, totéž platí i o vstávání. Tím, že si tělo navykne na pravidelný režim, bude spánek mnohem výživnější.

Před spaním se uvolněme

Před spaním je rozhodně dobré nebýt nijak stresovaný. Je potřeba ulehat klidný a uvolněný. Je například vhodné si před spaním dát koupel, nebo si dopřát pobyt ve vířivce, pokud ji máte doma k dispozici. Ke kvalitnímu spánku rozhodně nepřispívá ani příliš světla. Jsou sice lidé, kteří spí přes den, neboť v noci pracují. V tom případě by však měli vždy před spaním zatáhnout rolety či žaluzie tak, aby do ložnice neproudilo denní světlo.

Kde si pořídíme dobrou matraci do postele

Našly by se jistě i mnohé další faktory, které ovlivňují kvalitu našeho spánku. Ať už ale máte pravidelný režim či různé návyky, nezapomeňte na dobrou postel a matraci. Kvalitní matrace se dají pořídit například v internetovém obchodě Matracín, který nabízí produkty mnoha velikostí. Jedná se o matrace z moderních materiálů s exkluzivními potahy, které jsou v porovnání s konkurenčními produkty k dostání za vynikající ceny. Obchod zajišťuje dopravu po celé České republice zdarma, v případě potřeby je možné na požádání zajistit i odvoz a ekologickou likvidaci staré matrace.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!