Odkazy

verze pro tisk

Jak financovat bydlení? Oblíbené varianty při koupi bytů

20. květen 2014

V České republice jsou byty k prodeji v poměrně hojném množství. Ty z vás, kteří se v nejbližší době chystají investovat do nového bydlení, jistě zajímá, jakým způsobem jej lze financovat ve chvíli, kdy nemáte dostatek peněz k tomu, abyste si jej mohli bez problémů pořídit bez jakékoliv půjčky.

Hypotéka

Nejčastějším způsobem je uzavření hypotéky. Prodej bytů na hypotéku je zcela běžnou záležitostí. Jde o to zvolit si správný produkt.

V současné době hypoteční úvěry nabízí prakticky všechny tuzemské banky i některé nebankovní společnosti. Obecně přitom platí, že banka vám poskytne výhodnější produkt, tedy s nižšími úrokovými sazbami, nežli nebankovní společnost. Ta pro změnu nepožaduje splnění tak velkého množství podmínek, půjčky na bydlení poskytuje často i lidem, kteří by na úvěr v bance nedosáhli.

Při výběru hypotéky je důležité sledovat zejména úrokové sazby, dobu splácení, výši splátek a případně i různé bonusy a výhody, které konkrétní ústav nabízí. Před koupí bytu je určitě dobré si provést alespoň základní srovnání hypoték, třeba na některém ze specializovaných webů.

Stavební spoření

Řádný úvěr

Velmi oblíbeným řešením při koupi bytu je sjednání úvěru ze stavebního spoření. Je však zapotřebí mít naspořenou určitou částku z cílové sumy, zpravidla jde o 40 či 50%. Jednotlivé bankovní instituce si pak kladou i další podmínky.

Meziúvěr

V případě stavebního spoření je možné si kromě řádného úvěru vzít také takzvaný meziúvěr, kdy vlastně máte vedené dva účty – jeden klasický spořicí, druhý pak meziúvěrový. Na něm platíte úroky z celé cílové sumy, zatímco na druhém spoříte a získáváte prostředky i díky zhodnocení.

Další možnosti

Způsobů financování nového bydlení je samozřejmě více. Příkladem budiž ještě takzvaná Americká hypotéka. Ta se od běžné hypotéky odlišuje tím, že není přímo vázána na bydlení, lze ji tak prakticky využít na cokoliv. Často ji poskytují nebankovní společnosti.

Před tím, než si vezmete hypotéku, sledujte pečlivě, jaké byty na prodej jsou aktuálně k dispozici. Musíte brát v potaz, že jde o velmi zásadní životní krok, který je třeba důsledně promyslet, a to jako investici do budoucna.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!