Odkazy

verze pro tisk

Jak ochránit věci na zahradě před zimním počasím?

23. listopad 2015

S příchodem zimy nezapomeňte na ochranu těch předmětů na zahradě, kterým by mohla uškodit vysoká vlhkost, déšť a sníh. Najde se jich určitě celá řada. Pokud si nevíte rady, co s nimi, pak čtěte pozorně následující řádky.

Využijte místa v kůlně a garáži pro menší věci

Všechny věci, které se dají bez větší námahy přemístit a nejsou příliš velké, můžete naskládat do volného prostoru vaší garáže, do kůlny či zahradního domku. Vždy by mělo jít o místo, kde nebudou předměty vystaveny zvýšené vlhkosti. Ta by totiž mohla způsobit například vznik koroze, případně únavu materiálů.

Co s velkými předměty?

Pokud nemáte volnou garáž, kůlnu nebo zahradní domek, nejspíše vám nezbude nic jiného, než nechat věci venku. U velkých předmětů to ani jinak nepůjde. Co ale v tom případě dělat? Potřebujete je ochránit před přímým stykem s deštěm a sněhem, který by je mohl při delším působení poškodit.

Existuje jeden velmi jednoduchý trik. Stačí si pořídit pevné, nepromokavé zakrývací plachty. Ideální jsou ty, které se vyrábějí z tkaného polyetylenu. Tento materiál je totiž nepropustný a zároveň vysoce odolný vůči mechanickému poškození. Dobře odolává extrémním teplotám. V zimě se pod zakrývacími plachtami z polyetylenu dají uschovat věci i v těch nejtužších mrazech.

Zakrývací plachtu můžete využít třeba na ochránění zahradního nábytku – stolu, židliček, ale třeba i venkovního krbu atd. Stejně tak se jí dá zakrýt dřevo na topení či nejrůznější zahradní technika, která se vám nevejde do domu. Důležité je, aby zakrývací plachta byla vždy pevně ukotvena. Proto je dobré zvolit produkt, který disponuje silonovou šňůrou, případně kvalitní pružnou gumou. Na okrajích by pak měla být pevná kovová oka, která pomohou k připevnění.

Pokud se rozhodnete před domem ochránit proti sněhu a dešti vozidlo, doporučuji použít speciální ochranné autoplachty, které jsou uzpůsobeny tvarům automobilů.

Při výběru vsaďte na kvalitu

Při výběru krycí plachty má hrát nejvýznamnější roli kvalita materiálů, z nichž je vyrobena. Levné produkty, které zakoupíte v každém hypermarketu a obchodu pro kutily, jsou často nevyhovující. Mnohdy nevydrží ani jednu celou sezonu.

Jak už jsem zmínil, ideální jsou pevné polyetylenové zakrývací plachty. V tomto směru zvolte produkty od společnosti Plachty Petr Štěpáník. Firma, která je na trhu už od roku 1995, vyrábí vysoce kvalitní plachty na míru, které splňují nejpřísnější kritéria. Poskytují dokonalou ochranu před nepřízní počasí – před větrem, deštěm, sněhem, vlhkostí, ale také před negativními vlivy slunečního záření. Kromě zakrývacích platech firma vyrábí i klasické stínící sítě na ploty, dále pak autoplachty, vagonové plachty a reflexní vesty.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!