Odkazy

verze pro tisk

Jak postavit zahradní koupací jezírko vhodné ke koupání

13. leden 2015

Lidé, kteří mají kladný vztah k přírodě, se určitě snaží o to, aby jejich zahrada byla pokud možno co nejkrásnější a působila opravdu přirozeným dojmem. Docílit toho, aby naše zahrada nebyla jen místem, kde divoce roste tráva a nedá se zde prakticky pobývat, je možné různými způsoby. Kromě klasické výsadby dřevin a okrasných květin, anglického trávníku, živého plotu a dalších možností, je dobré si také na zahradě vybudovat různé zahradní architektonické stavby, jako jsou altánky či různé terasy. Výborným doplňkem zahrad pak jsou zahradní jezírka.

Zahradní jezírka lze zatraktivnit vodními květy

Zahradní jezírka, pokud jsou kvalitně udělána, působí na každé zahradě velmi osvěžujícím dojmem. I v těch nejparnějších dnech je posezení v blízkosti zahradního jezírka doslova oázu klidu a pohody. Zahradní jezírka se dají osadit vodními květinami, do jezírka je možné vysadit rybky, a to vše naši udělá ze zahrady před domem vynikající místo pro odpočinek.

Jak vyrobit zahradní jezírka

Zahradní jezírka se udělat dvěma základními způsoby. Buď koupíme prefabrikovanou plastovou formu, kterou zapustíme do země a zahradní jezírko je v podstatě hotové, nebo využijeme jezírkové folie, díky níž si můžeme vytvarovat zahradní jezírka přesně dle svých představ.

Zahradní jezírka mohou sloužit i ke koupání

Zahradní jezírka mohou sloužit i jako koupací jezírka. Pokud nechceme vzhled naší zahrady kazit moderními zahradními bazény, které, ač budou mít sebelepší design, prostě do přírody nezapadnou, jsou koupací jezírka výbornou alternativou.

Koupací zahradní jezírka nám umožní se během letních měsíců kdykoliv zchladit a vykoupat. Pokud si ale budeme zařizovat zahradní jezírka i za účelem občasného koupání, je potřeba počítat s většími rozměry celé stavby a zároveň dbát větší důraz na filtraci a čištění jezírka, neboť při koupání bude mnohem větší pravděpodobnost, že se zahradní jezírko bude rychleji znečišťovat.

Při zařizování dále mysleme na to, zda jej budeme využívat celoročně, nebo dáme raději přednost zazimování jezírka. Pro celoroční využití je potřeba zvolit materiály odolné vůči mrazům a extrémním klimatickým podmínkám.

Příjemné chvilky u vodní hladiny

Zahradní jezírka jsou prvkem, který zahradu ozvláštní a zároveň ji dokáží velice obohatit. Posezení s přáteli u vodní hladiny, která bude připomínat klasické rybníčky a tůně, je naprosto fantastickou záležitostí, kterou by si neměl nechat ujít žádný majitel zahrady.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!