Odkazy

verze pro tisk

Jak se staví srub

27. září 2013

Sruby jsou dřevěnými stavbami, které lze využívat jako rekreační sídlo. Pokud vám je postaví přímo specializovaná firma, dají se realizovat i pro celoroční bydlení. Jak se ale staví takový obyčejný srub, který vám poslouží na občasné přespání a k rekreaci?

Výběr dřeva je zásadní záležitostí

Pro sruby se nejčastěji používá vysušené dřevo, které musí být dostatečně pevné a trvanlivé. Jako ideální se jeví například smrk nebo dřevo z borovice.

Další metodou pak může být výstavba srubu z dosud nevysoušeného dřeva. V tomto případě je ale stavba komplikovanější a je nutné počítat také s určitou dobu sesychání, kdy si stavba pomalu „sedá“, což trvá kolem tří až pěti let.

Základová deska srubu

Aby byl srub dostatečně bytelný, je potřeba jej stavět na základovou desku, která je vytvořena z betonu. V případě, že si však stavíte malý srub někde v lese, základová deska je celkem zbytečností. Deska je důležitá hlavně proto, že slouží jako izolant. Skrz podlahu pak neproniká tolik vlhkosti.

Ošetření dřeva

Při stavbě srubu je potřeba si vybrat nejen vhodný typ dřeviny, ale také správnou velikost a tloušťku dřeva. Dále musí být dřevo před stavbou zbaveno veškeré kůry a patřičně naimpregnováno a ošetřeno, aby jej později nenapadl škůdce.

Stavba na zkoušku a na čisto

Při realizaci si nejprve proveďte stavbu nanečisto tak, abyste se přesvědčili, že do sebe jednotlivé části dobře zapadnou. Teprve pak přistupte ke kompletnímu smontování srubu. Pokud chcete mít srub větších rozměrů, je lepší se na jeho výstavbu přivolat stavební firmu.

Do srubu se vám jistě budou hodit kvalitní palubky. Ty zakoupíte zde. Teprve ve chvíli, kdy bude stavba kompletně hotova, můžete přistoupit k vybavení jejího interiéru. Nezapomeňte ani na různé doplňky, které zlepší celkový design srubu. Klidně si sem pověste nějaké pěkné obrazy z umenisveta.cz.

Komerční sdělení

-lod-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

vgRfQzk3jf

úterý, 23. květen 2017
05:37

This post has helped me think things thogruh


posted by: vgRfQzk3jf (o54eq78m4(a)outlook.com) [Odpovědět]