Odkazy

verze pro tisk

Jak si doma postavit zahradní krb a kam ho umístit?

17. únor 2014

Plánujete si na zahradě u domu postavit krb nebo zahradní gril? Pak je dobré zvážit, jakým způsobem jej zrealizujete a také to, kam jej vlastně umístíte, aby vám na zahradě příliš nepřekážel a zároveň byl snadno přístupný.

Stavba krbu

Krb, zahradní gril, potažmo také udírna si můžete postavit na zahradě zcela sami. Vzhledem k tomu, že ne každý je tak šikovným kutilem, aby stavbu krbu zvládl sám od základu až po nejrůznější detaily, je praktičtější vybrat si v obchodě prefabrikovaný produkt.

Prefabrikované zahradní krby jsou dobré v tom, že jejich finální výstavbu zvládne opravdu každý. Přijde vám zabalený po jednotlivých částech, které pak složíte jako stavebnici.

Nejprve na vhodné místo položíte základní podstavec. Na něj pak položíte pracovní desku a ohniště. Kompletní postup navíc máte uvedený v návodu. Pokud se jej budete držet, krb postavíte maximálně za pár hodin.

Umístění krbu

Zahradní krb, gril či udírnu je potřeba umístit tak, aby byl pokud možno někde v zákoutí domu. Není vhodné jej postavit někde uprostřed zahrady, bude zde zbytečně překážet.

Důležité je, abyste prostor, kam jej umístíte, nejprve upravili. Krb je dobré dát na rovnou plochu, ideálně s pevným povrchem z betonu nebo dlažby. Naopak se příliš nedoporučuje jej stavět na holé půdě, na níž roste tráva.

Nezapomeňte také na to, že v blízkosti krbu si určitě budete chtít vytvořit také nějaké posezení. Proto by u něj mělo být dostatek místa. Krb i z důvodu posezení umístěte někam do závětří, kde nebude foukat vítr.

V okolí krbu či udírny nesmí být předměty, které jsou vysoce hořlavé a škodí jim vysoké teploty. Počítejte s tím, že rozpálený krb bude vydávat velký žár. Určitě se tak v jeho blízkosti nesmí objevovat například plastové předměty – židle, stůl apod.

V neposlední řadě také zajistěte, aby ke krbu neměly přístup vaše děti, které by se při kontaktu s ohništěm a rozpálenou krbovou deskou mohly popálit.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!