Odkazy

verze pro tisk

Jak snížit výdaje za dodávky elektřiny a plynu

15. květen 2012

Kdo sleduje svoje účty a složenky, ten si jistě nemohl nepovšimnout, že oproti loňskému roku se výrazně zvedly ceny plynu a elektřiny, a to i o více než 5%. Rostoucí náklady na bydlení se dotýkají všech, nejvíce však těch lidí, kteří již dnes mají problémy vůbec vyjít s penězi z výplaty. Dá se přitom předpokládat, že ceny energií půjdou i v následujících letech nahoru, a to platí pro plyn i elektřinu.

Na trhu dnes fungují desítky dodavatelů energií

Zajímavostí je, že od liberalizace trhu, která proběhla před čtyřmi lety, je možné poměrně snadno přestoupit k jinému dodavateli plynu či elektřiny. Rychle se zde objevilo několik nových dodavatelů, kteří nabízejí energie za mnohdy výrazně nižší ceny nežli jejich konkurenti. Všimli si toho i samotní odběratelé. Jen v minulém roce se změna dodavatele energie týkala desetitisíců českých domácností, mnozí z nich využili pro srovnání cen portál TopSrovnani.cz.

Změna dodavatele- na co si dát pozor

Pakliže máte pocit, že za energie platíte příliš mnoho peněz a chcete změnit dodavatele, pak je potřeba nebýt zbrklý a nejprve si provést porovnání cen elektřiny a plynu. Lze to udělat jednoduše online na internetu, k dispozici jsou kalkulačky, které vám během několika vteřin vypočítají, u které společnosti byste platili nejméně.

Se změnou dodavatele plynu či elektřiny je spojeno několik kroků. Především je potřeba dát výpověď stávajícímu dodavateli. Zde si musíte ohlídat výpovědní lhůty, u některých společností byste jinak mohli platit sankce a penále. Před změnou dodavatele energií je také kromě srovnání cen dobré se informovat na webových stránkách Energetického regulačního úřadu- eru.cz. Ten mimo jiné uvádí, nač si dát při změně dodavatele pozor.

Porovnání cen plynu a elektřiny vás může dovést k tomu, že už příští platby za energie budete mít mnohem levnější. Díky tomu nebude provoz domácnosti finančně tolik náročný a alespoň částečně se uleví vaší peněžence. A kde srovnání cen energií provést? K dispozici je kupříkladu portál www.TopSrovnani.cz.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!