Odkazy

verze pro tisk

Jak vybrat motorovou pilu

26. červen 2013

Motorová pila je velmi důležitým pomocníkem pro všechny z vás, kteří topí dřevem, případně staví či rekonstruují svůj dům. Bez kvalitní motorové pily se zároveň neobejdou ani profesionálové, kteří s ní pracují každý den v lese. Existuje několik kritérií, jak postupovat při výběru nové motorové pily.

Kde budete pilu používat

Prvním hlediskem je otázka, kde budete motorovou pilu používat. Pakliže s ní budete pracovat jen občas na zahradě, kdy s její pomocí nařežete dřevo na zimu, vystačíte si s jednodušší a tím pádem také levnější variantou.

Profesionálové, kteří motorové pily používají každý den, pak jistě zvolíte kvalitnější a výkonnější motorové pily.

Jak často bude motorová pila v provozu

Četnost a způsob použití motorové pily ovlivňuje také výběr, zda zvolíte elektrickou nebo benzínovou pilu.

Těžko předpokládat, že byste někde uprostřed lesa měli přísun k elektrické energii, takže v tomto případě jistě zvolte benzínovou pilu. Doma a na zahradě, kde je v blízkosti zásuvka, pak v klidu můžete zvolit variantu na elektrický pohon.

Co budete s pilou řezat

Dalším faktorem, který ovlivní výběr motorové pily, je otázka, co budete s pilou řezat.

Jiný typ motorové pily totiž musíte zvolit ve chvíli, kdy s ní hodláte řezat celé stromy, kmeny a větve, jiný pak vyberete, jeslitže s ní budete řezat pouze menší kusy dřeva.

Kvalitní profesionální motorové pily jsou schopny si bez problémů poradit i s dřevem, které je až dvakrát silnější nežli je délka lišty.

Právě délka lišty je rozhodující. Obecně se udává, že byste měli s danou motorovou pilou řezat dřevo, které je maximálně stejně široké jako je délka lišty pily.

Výkon motoru pily

V neposlední řadě je pak třeba brát v potaz výkon motoru pily. V obchodech je k dostání celá škála pil s různě silnými a výkonnými motory.

V tomto případě je vždy vhodné se poradit s odborníky z daného obchodu, kteří vám přesně poradí, jak výkonnou pilu budete pro vaši práci potřebovat.

Výkon pily dosti výrazně ovlivňuje její celkovou cenu. Nemá tak smysl kupovat si příliš výkonnou pilu, kterou využijete párkrát do roka na řezání dřeva do zásoby k topení.

Prodej značkových motorových pil

Kvalitní motorové pily a další zahradní technika je k dostání v internetovém obchodě rucni-naradi.cz. V nabídce zde naleznete kupříkladu oblíbené motorové pily Hitachi, a to v cenových relacích již od necelých tří tisíc korun.

Další produkty pro hobby kutily i profesionály

Motorové pily nejsou zdaleka tím jediným, co lze ve zmíněném obchodě pořídit. Zakoupíte zde také další zahradní techniku, dále pak ruční nářadí, které využijete na zahradě i při běžných opravách v domácnosti. Veškeré zboží je k dostání online.

K dispozici je hobby nářadí i kvalitní profesionální technika a stroje, které ocení všichni zaměstnanci firem, jež se pohybují v oblasti lesohospodářství a příbuzných oborech.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

ondra

čtvrtek, 3. březen 2016
10:53

Vybírala jsem dlouho http://www.uni-naradi.cz/, rozhodovala jsem se a nakonec pořídila motorovou, přijde mi odolnější a dobře slouží.


posted by: ondra (woodworm(a)seznam.cz) [Odpovědět]