Odkazy

verze pro tisk

Jak vyřešit problém s graffiti? Opatřete fasádu speciálním nátěrem!

31. říjen 2016

Graffiti je kontroverzní umění. Vypadá dobře na legálních plochách, ale nedělá radost majitelům rodinných domů, jejichž fasády berou sprejeři útokem. Pokud se vandal vyřádil také na vašem majetku, jistě vás bude zajímat, jak povrchy vyčistit a jak pouličnímu umělci nadobro zatrhnout tipec. Samotné vyčištění totiž řeší pouze současný stav, ale nikoliv případné budoucí návštěvy sprejera.

Odstranění graffiti není snadné

Jako první vás logicky napadne fasádu přemalovat. Jenomže s tím sprejeři počítají a používají takové barvy, které pronikají hlouběji do struktury původního nátěru. Po přemalování nebude výsledek nijak oslnivý a malůvky budou pravděpodobně prosvítat.

A co různé speciální přípravky určené pro čištění graffiti? Na trhu je množství čističů, které jsou velmi efektivní, ale pouze za předpokladu, že vyberete ten „správný“. Jednotlivé produkty mají různé složení a jen odborník odhadne, jaký typ barvy sprejer použil. Použití nevhodného čisticího prostředku nejenže neodstraní graffiti – může vše ještě zhoršit.

Nevíte-li si s odstraněním graffiti rady, obraťte se na specializovanou firmu, která nabízí komplexní servis včetně aplikace antigraffiti nátěru.

Pro AXIOM REAL je čištění graffiti každodenní rutinou

K odborníkům na odstranění graffiti a dalších nečistot z fasád i jiných povrchů patří společnost AXIOM REAL. Nechcete-li kupovat zajíce v pytli, pozvěte si technika domů. Na ukázku vyčistí menší plochu a poté vám připraví přesnou kalkulaci. Po odsouhlasení provede, ve stanoveném termínu, kompletní vyčištění fasády.

Posledním krokem je prevence v podobě speciálního nátěru. Tzv. antigraffiti nátěr vytvoří na povrchu hydrofobní vrstvu, přes kterou nečistoty neproniknou hlouběji do struktury materiálu. Díky tomu je každé další odstranění graffiti rychlé a nenáročné.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!