Odkazy

verze pro tisk

Jak zabezpečit dům a byt před dovolenou

27. červen 2014

Před odjezdem na dovolenou nezapomeňte dobře zabezpečit svůj dům či byt. Zloději rádi využívají toho, že jsou domácnosti v letních měsících celé týdny osamocené, neboť si jejich majitelé užívají dovolené.

Základní zabezpečení

Základem je řádné uzamčení vstupních dveří. Kromě toho ale nesmíte zapomenout také na boční vchody, uzamčení garáže či vchodů do sklepů apod.

Dále se před odjezdem ujistěte, že jsou zavřena všechna okna, a to zejména v přízemích a prvních patrech. Mnozí lidé na tohle zapomenou. Zloději se pak díky otevřené ventilaci mohou snadno dostat do objektu a vykrást jej.

Domluvte se s příbuznými a sousedy

Máte-li důvěryhodné sousedy, pak je před odjezdem poproste, zda by váš byt či dům nemohli čas od času zkontrolovat a zjistit, jestli je vše v pořádku. Klidně jim od domácnosti nechte klíče, aby se mohli přesvědčit, že je byt v řádném stavu. Kromě sousedů můžete tuto záležitost svěřit také příbuzným. U sousedů ale máte tu výhodu, že mají vaši domácnost neustále na dohled a mohou tak rychle reagovat v případě, že se u vás doma něco děje.

Bezpečnostní systémy

Rozhodně neuškodí, zajistíte-li domácnost moderními systémy. Mezi bezpečnostní systémy, které spolehlivě ochrání váš dům či byt, patří kamery. U rodinného domu lze použít venkovní kamery, které mohou být i maskované. Bezpečnostní kamery monitorují vše, co se na vašem pozemku děje. Mohou být napojeny na bezpečnostní službu. Pomocí kamer dnes už ale můžete vaši domácnost sledovat třeba i přes mobil a mít tak neustálý přehled o tom, co se u vás doma děje.

Odborníci doporučují i další bezpečnostní systémy, zejména alarmy nebo automatické spouštěče osvětlení. Všechny tyto pomůcky pomohou zvýšit ochranu vaší domácnosti. Po návratu z dovolené tak s hrůzou nezjistíte, že vás někdo vykradl. Na bezpečnost si dejte opravdu pozor, v dnešní době je to zcela nezbytné.

-obs-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!