Odkazy

verze pro tisk

Jaké vlastnosti mají zdravotní matrace

30. listopad 2011

Bolí Vás často záda, máte problémy s krční páteří či bolestmi hlavy? Problém možná vězí v tom, že máte doma v posteli nekvalitní matraci. Matrace jsou často podceňovaným materiálem. Mnoho lidí si říká, že je přeci jedno, na čem spí. To však v žádném případě není pravda, právě spánek v posteli, v níž je špatná a nevhodná matrace, může být příčinou mnoha zdravotních problémů, které mohou být i trvalejšího rázu.

Co dokáže způsobit špatná matrace

V případě, že chceme předejít tomu, že budeme mít problémy s páteří, krkem či bolestmi hlavy, je na čase si zkontrolovat, zda je naše matrace vyhovující. Pokud se ráno probouzíme celí otlačení, pak si rozhodně pořiďme novou matraci. Nejlepším volbou jsou v tomto případě zdravotní matrace, které jsou dnes běžně k dostání v mnoha obchodech. Při jejich nákupu si však dejme pozor na to, zda opravdu jde o zdravotní matrace, nebo nás jen prodávající chce napálit.

Vlastnosti, které by měly mít zdravotní matrace

Zdravotní matrace by měly mít schopnost dobře kopírovat lidské tělo. Neměly by v žádném případě být tvrdé jako kámen, ani příliš měkká matrace však není vhodná, neboť tělo se do ní zaboří a po celou noc tak ležíme v nepřirozené poloze. Dále by zdravotní matrace měly mít také schopnost odvádět vlhkost a nesmíme zapomenout ani na jejich antialergenní vlastnosti, neboť mnoho lidí trpí na různé alergie.

Český výrobce zdravotních a dětských matrací

Zdravotní a dětské matrace vyrábí a prodává společnost Natur Matrace. Jedná se o ryze českého výrobce, který klade důraz na kvalitu svých produktů, matrace jsou vyráběny z prvotřídních materiálů.

Při výběru matrace v žádném případě nehleďme v první řadě na cenu, ale na kvalitu. Zdravotní matrace nemohou v žádném případě konkurovat laciným výrobkům z Asie, které však rozhodně nezaručují kvalitní a zdravý spánek. Mějme na paměti, že jde o naše zdraví, špatná matrace může mít skutečně neblahé důsledky na náš zdravotní stav, a to i z dlouhodobého hlediska.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!