Odkazy

verze pro tisk

Jakými způsoby lze ušetřit za elektřinu

25. červen 2012

Ceny elektřiny nedělají domácnostem ani firmám příliš velkou radost. Při porovnání cen elektřiny za poslední roky zjistíme, že tato energie nás v současnosti vyjde řádově až o desítky procent dráž. S rostoucí cenou elektrické energie se dá jen těžko něco udělat, přesto se několik možností přeci jen najde.

Investice do moderních technologií není pro každého

Za elektřinu můžeme ušetřit například tak, že investujeme do moderních technologií, díky nimž budeme nezávislí na dodávkách elektřiny z centrální sítě. Investice do takovýchto zařízení jsou však poměrně finančně náročné a zdaleka ne každý majitel rodinného domu si je může dovolit. V tomto případě už zbývá prakticky jen jediná možnost. Tou je změna dodavatele elektřiny.

Porovnání cen elektřiny vás může přimět ke změně dodavatele

Cena elektřiny pro domácnosti je u jednotlivých dodavatelů nastavena různě. Může se tak snadno stát, že přestože spotřebujete v domácnosti přibližně stejně elektrické energie jako vaši sousedi, platíte za elektřinu mnohem tučnější složenky. Je to dáno tím, že si sousedé provedli porovnání cen elektřiny a na základě něho si zjistili, že by bylo výhodné přejít k jinému dodavateli této energie. Po změně dodavatele pak začali prakticky ihned platit řádově až o stokoruny měsíčně méně.

Porovnání cen na internetu

Porovnání cen elektřiny je velmi jednoduché. Lze jej uskutečnit online například na internetovém portále usetreno.cz. Během několika málo vteřin si snadno zjistíte, zda je vás současný dodavatel kvalitní a hlavně to, zda u něj za elektřinu neplatíte příliš mnoho peněz.

V současné době existuje v České republice několik desítek dodavatele elektřiny. Orientovat se v jejich nabídkách tak není snadné. Pomoci k tomu může právě online porovnání cen elektřiny, které se provádí přes internet. V případě, že se na jeho základě dozvíte o levnějším dodavateli, máte možnost k němu za dodržení určitých podmínek přejít, aniž by vás čekali nějaké sankce či poplatky. Cena elektřiny pak pro vás už nemusí být tak vysoká jako dnes.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!