Odkazy

verze pro tisk

Jímky na dešťovou vodu: využití dešťové vody v domácnosti

23. leden 2013

Vzhledem k tomu, že ceny vodného a stočného během posledních dvou až tří let vzrostly o několik desítek procent, mnoho majitelů rodinných domů přistupuje k úsporným opatřením a snaží se využívat také alternativní zdroje, jimiž by snížili spotřebu vody, kterou jim dodává jejich vodárenská společnost. Velmi dobrým způsobem, jak snížit náklady za vodu, je využití jímky na dešťovou vodu.

České domácnosti vzhledem k neutěšeným ekonomickým podmínkám hledají různé způsoby, jak snížit náklady na provoz domácností. Investují do moderních plastových oken, jako jsou kupříkladu plastová okna Salamander, snaží se zateplovat svůj dům, aby došlo ke snížení tepelných ztrát. V neposlední řadě pak využívají právě jímky na dešťovou vodu.

Jímky německé výroby: kvalita za vynikající cenu

Společnost Ger-plast group s.r.o., která má vlastní web nemecke-jimky.cz, nabízí špičkové jímky na dešťovou vodu německé výroby. Ty se vyrábějí z moderních nerezových materiálů. Jímky jsou tak mechanicky odolné, vydrží i nepřízeň počasí. Použitím speciálních plastů je také zaručena jejich vodotěsnost, materiál je navíc stoprocentně recyklovatelný.

Hlavní přínos jímky na dešťovou vodu

A proč si jímky na dešťovou vodu do rodinného domu pořídit? Především získáte zdroj užitkové vody, kterou pak můžete využít například na praní či jiné práce v domácnosti. Dají se s ní umývat interiérové obklady, dlaždičky nebo ostatní nábytek a zařízení, které se v domě nachází. Využijete je však i na zahradě, kde s ní lze zalévat květiny či kropit trávník. Právě při péči o zahradu je spotřeba vody značná. Tím, že využijete vodu z jímky, výrazně snížíte náklady za vodu a docílíte tak kýžených úspor v domácnosti. Německé jímky, o nichž se můžete dočíst na portále nemecke-jimky.cz, jsou vhodné i z toho důvodu, že k jejich instalaci není zapotřebí žádných složitých pozemních úprav. Dají se nainstalovat bez betonování. Konstrukce jímky a její vnitřní část je vyrobena z kvalitního polyethylenu, který nepropouští žádné škodlivé látky do zachycené vody.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!