Odkazy

verze pro tisk

Koupě nemovitosti: Díky odborné inspekci víte, co kupujete

30. září 2013

Při koupi rodinného domu, bytu nebo i rekreačního objektu investujete vždy nemalé množství finančních prostředků. Nemovitosti jsou poměrně drahé a je tudíž logické, že jako kupující chcete vědět, v jakém stavu se pořizovaný objekt nachází. K tomu, abyste získali detailní přehled o stavu bytu nebo domu, si na pomoc pozvěte odborníky, kteří se zabývají inspekcemi nemovitostí.

Laik snadno přehlédne nedostatky u nemovitostí

Pokud si jako laici, kteří se nevyznají ve stavebnictví, kupujete nemovitost a spoléháte na svoje schopnosti, můžete velmi snadno přehlédnout některé detaily, které snižují hodnotu stavby.

Na první pohled může objekt vypadat zcela v pořádku, ovšem co třeba nevíte, je to, že má lehce narušenou statiku, špatnou elektroinstalaci, případně se zde vyskytují nějaké další problémy. Ty se samozřejmě prodávající snaží zamaskovat tak, aby nedošlo ke snížení ceny prodávaného objektu.

Právě z výše uvedených důvodů je vždy před koupí nějaké nemovitosti dobré se spojit s odborníky, jejichž specializací je inspekce nemovitostí. Touto činností se v Praze a okolí zabývá společnost Nákup nemovitosti Praha.cz. Kontaktovat ji můžete prostřednictvím formuláře na webu nakup-nemovitosti.cz.

Co přináší spolupráce s inspektory nemovitostí?

Spoluprací s firmou, jejíž činnost tkví v inspekci nemovitostí, získáte jasný a ucelený přehled o tom, v jakém stavu se vámi pořizovaná nemovitost skutečně nachází.

Díky tomu také získáte informaci o reálné hodnotě a ceně objektu, takže nebudete kupovat „zajíce v pytli“, ani vás koupě nemovitosti nevyjde zbytečně draze. Inspektoři krom jiného zkontrolují celkový stav domu nebo bytu, elektroinstalaci, energetickou náročnost (to je z dnešního hlediska velmi důležitý aspekt), hydroizolaci, zvukovou izolaci atd.

Poznají také, zda na domě byla konána nějaká zásadní oprava či rekonstrukce, která mohla změnit jeho životnost.

Mějte na paměti, že koupě nemovitosti je velmi významným krokem a stojí vás spoustu peněz. Proto je vždy dobré vědět, co vlastně kupujete. Kontaktujte zkušené inspektory nemovitostí, kteří vám pomohou při koupi objektu. Možná tím ušetříte nemalé finanční prostředky a hlavně si svoji vysněnou nemovitost pořídíte v opravdu dobrém stavu.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!