Odkazy

verze pro tisk

LED žárovky: Energeticky úsporné svícení

13. květen 2013

Klasické žárovky jsou dnes již z mnoha důvodů zastaralé a nevyplatí se do nich investovat. Především mají vysokou spotřebu elektrické energie, ale také nevydrží příliš dlouho. Pakliže si do domácnosti pořizujete nové žárovky na svícení, dejte raději přednost LED žárovkám. Kvalitní úsporné osvětlení v podobě LED žárovky se rozhodně vyplatí.

Životnost LED žárovky

Lze vyjmenovat hned několik důvodů, proč zvolit namísto klasických žárovek nebo zářivek LED žárovky. Především jde o produkty, které mají velmi dlouhou životnost, jež je počítána v desítkách tisíc hodin.

Tyto kvalitní žárovky vydrží i časté vypínání a zapínání, což je rovněž velký rozdíl oproti běžným žárovkám, které se při častém vypínání snadno rozbíjejí.

Příjemné světlo pro lidské oči

LED žárovky mají i tu výhodu, že svítí na maximum prakticky ihned poté, co světlo zapnete. Světlo je navíc daleko přirozenější pro lidské oči, neboť není ani příliš bílé, zároveň ale nezáří nepříjemnou žlutou barvou jako v případě klasických žárovek.

Je pravdou, že i levné LED žárovky jsou v porovnání s běžnými žárovkami a zářivkami dražší.

Je ale právě nutné si uvědomit, že díky jejich dlouhé výdrži vyjdou v celkovém kontextu vlastně levněji. Jedna LED žárovka vám totiž poslouží po mnoho měsíců. Jen si uvědomte, kolikrát za rok musíte neustále vyměňovat staré žárovky. V případě LEDky na to můžete zapomenout, její výměna zcela jistě proběhne až za notně dlouhou dobu.

LEDky vydrží dlouho, takže se jejich nákup vyplatí

V případě, že si jdete koupit nové LED žárovky, dejte přednost kvalitě před cenou. Doporučuji pořídit především LED žárovky od kvalitních as známých výrobců. Jedině u nich totiž máte jistotu, že budou zcela spolehlivé a budou mít dostatečnou intenzitu a stálost. Jako příklad kvalitních produktů lze uvést LED žárovky SAMSUNG.

Ty se vyznačují stabilní barevnou teplotou, která činí 2700K, což je považováno za nejlepší teplotu bílé. LED žárovky SAMSUNG mají vynikající vlastnosti. Pokud si je pořizujete v dobrém obchodě, máte navíc k dispozici údaje, které jsou pravdivé a plnohodnotné.

Vyvarujte se nákupu nekvalitních LED žárovek, které pocházejí od neznačkových asijských výrobců. U nich se mnohdy ztrácí všechny výhody, kterými tyto žárovky disponují.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!