Odkazy

verze pro tisk

Letní kosmetika chrání před slunečním zářením

14. červen 2011

Přestože se astronomické léto teprve blíží, počasí už nám dává jasně najevo, že již nyní můžeme nadobro odhodit teplejší oblečení a vychutnávat krásné slunečné dny plné vysokých teplot. K létu neoddiskutovatelně patří také opalování a slunění se. Sluníčko nás dokáže i při pouhé chůzi přírodou či městem nejen zahřát, ale také pěkně ztmavit naši pokožku. Někteří jedinci jsou na sluneční záření méně odolní a měli by o to více využívat různých kosmetických přípravků, které zmírňují dopady záření na naše tělo. To však rozhodně neznamená, že lidé, kteří se jen tak snadno na slunci nespálí, by kosmetiku a opalovací krémy či mléka neměli používat, ba právě naopak.

Opalovací krémy a mléka chrání pokožku

Kosmetika pro letní dny je velmi důležitá. Opalovací mléka, krémy a další produkty totiž chrání pokožku nejen před dočasným spálením, které se projevuje zarudnutím pokožky, ale dokáží také minimalizovat vznik případných chorob a nemocí kůže, které se mohou vyskytnout v případě intenzivního slunečního záření.

Pokud si jdeme do obchodu pořídit nějaký opalovací krém, je důležité, aby takováto kosmetika určená jako ochrana proti slunci měla dostatečný SPF, anglicky Sun Protection Factor. Ten je udáván na všech výrobcích čísly, a to ve vzestupném trendu. Pro citlivé pokožky je vždy důležité volit opalovací krémy s vyšším SPF ( 10 a více). Díky přípravkům, které mají SPF, je pokožka chráněna před nežádoucími účinky slunečního záření, jako jsou UV záření apod.

Pro ochranu je důležitý Sun Protection Factor

Pokud nebudeme při pobytu na sluníčku používat ochrannou kosmetiku, tedy opalovací krémy či opalovací mléka, vystavujeme se riziku vzniku velmi vážných chorob a nemocí kůže. Asi největším strašákem v této oblasti je vnik rakoviny kůže, která může mít pro naše zdraví fatální důsledky.

Opalovací krémy by měli používat i lidé, kteří nejsou tolik citliví na spálení od sluníčka. Přestože mají pocit, že se jim nemůže nic stát, opak je pravdou, i na ně totiž může sluneční záření působit velmi negativně.

Chraňte také svoje děti

Letní kosmetika je velmi důležitá také pro děti. Zejména u menších dětí je vhodné se vyvarovat delšímu pobytu na intenzivním sluníčku, dětská pokožka je totiž ještě daleko citlivější než kůže u dospělých jedinců.

Letní kosmetika v eshopu Parfums.cz

Kosmetiku pro letní dny je možné pořídit například v internetovém obchodě Parfums.cz. Opalovací kosmetika je zde nabízena za velmi příjemné ceny, navíc je při nákupu přes internet doprava zdarma. Všechny zakoupené produkty Vám budou doručeny do druhého dne.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!