Odkazy

verze pro tisk

Mechanické a motorové postřikovače na zahradu

19. srpen 2012

Zahrádkáři mají velkou výhodu v tom, že si mohou vypěstovat vlastní zeleninu či ovoce. K tomu, aby měli dobrou úrodu, je však zapotřebí obstarat nejen dobré zavlažování, ale používat také různé speciální postřiky, které pomáhají rostlinám k lepšímu růstu. Na postřiky je nejlepší využít postřikovače.

Ruční postřikovače

Majitelům menších zahrádek v klidu postačí mechanické postřikovače, které se dají zakoupit v obchodech se zahradní technikou. Prodává je například společnost Mountfield, a to i prostřednictvím svého eshopu mountfield.cz. Kvalitní ruční postřikovače se vyrábějí v objemech od jednoho litru, větší postřikovače však mohou mít nádrž až kolem 18 litrů. Při výběru je možnost zvolit ramenní postřikovače nebo také zádové postřikovače. Aby postřikovače byly maximálně efektivní a postřik tak přesně zacílil na určené rostliny, dají s k nim dokoupit také různé nástavce s tryskami, které usměrní proud postřikované látky.

Motorové postřikovače (nejen) na zahradu

Kromě ručních postřikovačů, které se ovládají mechanicky, si mohou zahrádkáři pořídit také motorové postřikovače. Ty jsou vhodné zejména pro zahrady, kde je potřeba ošetřovat větší množství rostlin. Motorové postřikovače jsou však samozřejmě dražší nežli jednoduché ruční zařízení. Motorové postřikovače se uplatní nejen při péči o zahradu, ale také například při aplikaci chemických látek, které jsou určeny pro deratizaci, k odstraňování plísní atd.

Díky postřikovači bude mít zahrádkář při péči o svojí zahrádku mnohem méně práce. Použitím tohoto vcelku jednoduchému zařízení dostanou rostliny přesné dávky látek, které potřebují ke svému zdravému růstu.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!