Odkazy

verze pro tisk

Mezonetové byty: Moderní bydlení nebo jen zbytečný luxus?

20. duben 2015

V nabídce realitních kanceláří a serverů se stále častěji setkáte s takzvanými mezonetovými byty. Jde o moderní bydlení, nebo se jedná o zbytečně drahý luxus, který se nevyplatí? Na tuto otázku se zaměříme v dnešním článku.

Jak poznáte mezonet?

Abychom našli odpověď, je nejprve dobré si ujasnit, co to vlastně mezonetové byty jsou. Jde o vícepodlažní byty, které jsou propojeny schodištěm. Z určitého hlediska tak na ně lze pohlížet jako na jakousi alternativu k bydlení v rodinném domě.

Nabízejí dostatek prostoru

Pokud investujete do mezonetu, jistě vás potěší velikost prostoru. Oproti klasickému bytu mezonet mívá větší obytnou plochu. Za výhodu lze považovat také větší členění, kdy se v každém patře nachází několik místností. V dolní části si tak můžete zařídit kuchyni, obývací pokoj či jídelnu, horní část poslouží jako ideální místo pro vytvoření ložnice, dětského pokoje, pracovny a odpočinkové zóny.

Pozor na vytápění

Mezonetové byty však mají i určité nevýhody. Jednak u nich počítejte s vyšší spotřebou energií. Při špatně zvoleném způsobu vytápění se může stát, že spodní patro bude přetopené, zatímco v horní části bude mnohem nižší teplota. Kromě kvalitního vytápění při zařizování mezonetu myslete určitě i na systém větrání, klimatizaci a další prvky, které zlepší komfort bydlení.

Za mezonet si trochu připlatíte

Mezonety lze bezesporu označit za moderní typ bydlení. Je však pravdou, že jde i o jakýsi luxus. Ne náhodou jsou o poznání dražší nežli klasické byty o stejné velikosti. Zpravidla jsou v novostavbách, případně v čerstvě zrekonstruovaných domech.

Pakliže vás zajímá, jaká je aktuální nabídka těchto nemovitostí, navštivte realitní server PražskýByt.cz. Jedná se o portál, který se zaměřuje na volné mezonetové byty v Praze a jejím okolí. Jako zájemci zde oceníte nejen přehlednou nabídku, ale rovněž i možnost nákupu přímo od majitele, nikoliv přes drahé realitní makléře, kteří si berou mnohdy nemalé provize za zprostředkování.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!