Odkazy

verze pro tisk

Mobilní dům: Levné a přitom komfortní řešení bydlení

11. listopad 2013

Ceny nemovitostí jsou v dnešní době na poměrně vysoké úrovni, zvláště ve větších městech. Mnozí z nás tak mají smůlu a musejí prakticky celý život strávit v pronájmech, což je při celkovém součtu výdajů velmi nákladné. Co ale dělat jiného, když chcete bydlet ve svém, avšak nemáte minimálně milion korun, což je běžná cena za malý byt? Řešením může být mobilní dům.

Mobilní domy, jinak nazývané jako mobilheimy, jsou zajímavým řešením. Nejedná se klasické nemovitosti, neboť nejsou pevně spojeny se zemí. Do jisté míry připomínají spíše klasické karavany, které využíváte během dovolených.

Rozdíl mezi mobilheimy a karavany

Oproti karavanům jsou však mobilheimy daleko precizněji řešené. Díky tomu, že je jejich interiér členěn na jednotlivé místnosti, dají se využívat pro klasické bydlení. Krom toho je možné je napojit na vodu, elektřinu a plyn. Jejich výhoda spočívá v tom, že oproti karavanům mohou být provozuschopné po celý rok, tedy i v zimním období, aniž byste v nich trpěli zimou. Luxusní mobilní domy uvnitř navíc vypadají skutečně jako honosné sídlo.

Ceny mobilních domů

Hlavní předností je ale cena. Prodej mobilních domů začíná již na zhruba 200 tisících korun, což je velmi příznivá suma v porovnání s cenou za klasickou nemovitost v podobě bytové jednotky či dokonce rodinného domku.

Mobilheimy se těší velké popularitě hlavně v severských zemích a také v USA či ve Velké Británii. Díky cenové dostupnosti a přitom velmi solidním komfortu však rok od roku roste poptávka po nich také v tuzemsku. Vlastně stačí, pokud máte vlastní pozemek, na který mobilní dům přistavíte. Pak už můžete vesele bydlet, aniž byste za bydlení platili nějak horentní sumy. Jako alternativa je to skutečně dobrá volba. Mobilní domy lze samozřejmě využívat také například jako letní sídla, namísto chaty či chalupy.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!