Odkazy

verze pro tisk

Možnosti pronájmu bytu v Praze

26. červen 2013

Na pronájem bytu Praha není zrovna ideálním místem. Je zde totiž poměrně draho, oproti menším městům zaplatíte za měsíční nájemné klidně i dvakrát více nežli ve zbylých částech České republiky.

V momentě, kdy ale nemáte na vlastní bydlení, nebo chcete v Praze pobývat jen nějaký čas, například během vysokoškolských studií nebo při práci, investice do vlastního bytu se vám ani nevyplatí. Jak tedy získaz co nejlevnější pronájem bytu v Praze?

Cenu nájemného ovlivňuje mnoho faktorů

Především je nutné si říci, že výši nájemného značně ovlivňuje lokalita a vzdálenost od centra města. Je jasné, že byt k prohájmu v atraktivní části Prahy bude výrazně vyšší nežli pronájem v okrajové části města.

Cenu za pronájem bytu v Praze ovlivňuje dále jeho velikost, tedy dispozice. Na výši měsíčního nájemného má samozřejmě vliv i jeho vybavení. Pakliže zvolíte byt, který je plně zařízen, očekávejte vyšší nájemné.

Zkuste hledat pronájmy bez pomoci realitní kanceláře

Důležitým hlediskem může být také to, zda byt hledáte přímo u majitelů nebo přes realitní kancelář.

Zajištění pronájmu bytu vyjde zpravidla vždy dráž, pokud jdete do realitní kanceláře, neboť ta si bere provizi, která se obvykle pohybuje až do výše jednoho nájmu, což jistě není nikterak zanedbatelná suma, a to zvláště tehdy, je-li řeč o Praze.

Při hledání volného bytu k pronájmu v Praze využívejte internet, často se na něm dají najít kvalitní nabídky přímo od majitelů, bez nutnosti platit nějakou provizi.

Pohodlně si díky němu také zjistíte, v jakém stavu byt je, neboť jsou zde zpravidla k nahlédnutí také obrázky, případně i videa nebo 3D grafická zpracování interiérů.

A jaký se platí za byty pronájem? Praha je v tomto ohledu skutečnou evropskou metropolí, rozhodně nečekejte, že proostorný byt dostanete pod 10.000 Kč měsíčně. Záleží také na tom, zda se bude nacházet v novostavbě nebo starší zástavbě.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!