Odkazy

verze pro tisk

Na kvalitě saténového povlečení se nevyplatí šetřit

6. březen 2012

Uvažujete o nákupu saténového povlečení? Víte, že není satén jako satén. Na kvalitě povlečení se nevyplácí šetřit.

Vysoký lesk povlečení

Satén je druh tkaniny, který se těší velké oblibě především pro svůj vysoký lesk. Této vlastnosti se v poslední době hojně využívá nejen u společenských šatů a spodního prádla, ale také u povlečení na postel. Právě vysoký lesk dodává ložnímu prádlu luxusní vzhled. Ovšem pozor, není vždy zlato, co se třpytí. Povlečení z kombinace saténu a polyesteru působí luxusně jen na první dojem a postrádá většinu užitných vlastností, které přísluší bavlněnému saténu, tedy tkaniny z kombinace saténu a přírodní bavlny.

Bavlněný satén pohladí

Zato bavlněný satén je od Potěmkinské vesnice na hony vzdálen. Jedná se o materiál, který používají výrobci kvalitního ložního prádla. V této přírodní tkanině se snoubí vynikající vlastnosti saténu (krásný vzhled) a přírodní bavlny (nestudí a neklouže). Bavlněné povlečení z bavlněného saténu lze používat celoročně bez obav, že by Vás v zimě studilo. Naopak Vás příjemně pohladí. Velké oblibě se těší povlečení z Mako-Saténu, které je opatřené speciálním zušlechťovacím postupem, tzv. mercizací, čímž dochází ke zvýšení lesku a zároveň odolnosti vůči opotřebení. Zcela právem je bavlněný Mako-Satén považován za jeden z nejlepších materiálů na výrobu ložního prádla.

Povlečení vybírejte pečlivě

Pokud si chcete dopřát luxusní pocit ze saténového povlečení, pamatujte tedy, že při výběru ložního prádla se vyplatí vsadit na kvalitní české dodavatele místo na laciné zboží z Asie, a vždy pečlivě zkoumat složení uvedené na obalu i na štítku látky.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!