Odkazy

verze pro tisk

Nenechte otravný hmyz, aby vám kazil krásné počasí

1. srpen 2016

Teplé letní večery jsou na celém období prázdnin to úplně nejlepší. Jediné, co je dokáže pěkně znepříjemnit, jsou zástupci hmyzí říše. Teplé večery se totiž líbí také komárům, mouchám a všelijakému jinému hmyzu. Někdy nám svou přítomností dokáží pěkně znepříjemnit život.

Plácačky pomůžou, pokud jste dostatečně rychlí a máte dobrou trefu. Spreje a odpuzovače komárů do zásuvek jsou většinou účinné, ale nesmíte je zapomínat použít. Kromě toho tyto metody stejně problém řeší až ve chvíli, kdy už se vyskytne. Daleko lepší je problémům předcházet – nepustit hmyz vůbec dovnitř.

Sítě proti hmyzu do oken

Účinným pomocníkem, který hmyzu zamezí vstup k vám domů, jsou sítě do oken. Není nutné je instalovat hned na všechna okna v domě, ale například v ložnici se to každopádně vyplatí. Určitě už se vám stalo, že vám přibyly štípance od komárů přes noc. Chcete-li přesto v noci větrat, se sítí budete v bezpečí.

Technologie sítí do oken už dost pokročily. Dnešní sítě v oknech nejsou vidět a nemusí tam být ani na stálo. Některé varianty jsou pevné, jiné posuvné nebo rolovací. Dají se tedy zatáhnout třeba jenom na noc. Co se týče barevných provedení, stálice tvoří šedá a černá barva, ale velmi velký zájem je o zcela transparentní sítě. Barva rámu může být v podstatě libovolná, aby se sladila s barvou oken. Síťovina je vyrobena z poplastovaného sklolaminátového vlákna, které má dlouhou životnost.

Tip: Velmi zajímavou možností jsou také protipylové sítě, které uleví alergikům.

Největším výrobcem stínicí techniky v ČR je společnost SERVIS CLIMAX, která na stínící sítě dává čtyřletou záruku. Vyrábí spoustu druhů sítí do oken i dveří v krátkých dodacích lhůtách. Prodejci výrobků CLIMAX jsou zastoupeni ve všech krajích ČR i na Slovensku. Nejbližší místo, kde seženete kvalitní sítě do oken, snadno objevíte přímo na www.climax.cz.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!