Odkazy

verze pro tisk

Neplaťte za elektřinu zbytečně moc peněz, raději změňte dodavatele

6. září 2011

Již pět let je český trh s elektrickou energií liberalizovaný. Do domácností či firem tak mohou elektřinu dodávat nejen ČEZ či RWE Energie, ale i mnohé další společnosti. Zdravá konkurence je prospěšná zejména pro koncové zákazníky, tedy odběratele elektrické energie, neboť si firmy nemohou libovolně a uměle zvyšovat ceny, za něž budou elektřinu svým klientům dodávat.

Změna dodavatele je jednoduchá a bezplatná

V případě pocitu, že platíte za elektřinu příliš vysoké peníze, máte možnost kdykoliv a poměrně také i jednoduše ( bez zdlouhavého procesu) změnit dodavatele. Změna dodavatele elektřiny je ze zákona bezplatná, někteří dodavatelé však mají různé poplatky za uzavření smlouvy či naopak za její předčasné ukončení či nedodržení smluvních podmínek. Na to je třeba si dát pozor, avšak ani to by Vás nemělo odradit od případné změny, neboť tím, že přejdete k jinému dodavateli elektřiny, můžete ušetřit ročně stovky či dokonce tisíce korun, zvláště tehdy, je-li spotřeba elektrické energie v domácnosti vysoká.

Významní dodavatelé elektřiny

Kromě již zmíněných dodavatelů elektrické energie zde působí mnozí další. Někteří z nich dodávají elektřinu v rámci celé ČR, jiní ji nabízejí svým klientům pouze v určitých regionech a lokalitách. Mezi významné dodavatele elektřiny patří například Pražská energetika či E.ON Energie.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!