Odkazy

verze pro tisk

Neváhejte s koupí bytu v Praze. Vyplatí se vám to

18. leden 2016

Rozhodnutí, jestli koupíte byt nebo si zařídíte pronájem, je poměrně těžké. Záleží samozřejmě vždy na lokalitě, kterou zvolíte. Co se vám ve finále víc vyplatí?

Bezstarostný pronájem

Výhoda pronájmu spočítá v především v tom, že se nemusíte o byt tolik starat. Veškeré větší opravy, popřípadě havárie, jdou na účet vlastníka. Nemusíte se zúčastňovat zdlouhavých schůzí ohledně domu a společných prostor. S pronájmem máte lehký a vcelku bezstarostný život. Problém nastává ve chvíli, kdy chcete byt upravit k obrazu svému. Chcete zbourat příčku nebo vymalovat? Musíte se dohodnout s majitelem nemovitosti. V případě, že máte smůlu a narazíte na člověka, s kterým je těžká řeč, nebudete mít šanci. Měsíčně platíte nájem, který především v Praze bývá vysoký, ale prakticky nic nevlastníte. Jakmile ukončíte nájemní smlouvu, zůstanete s prázdnýma rukama.

V Praze je blaze a s vlastním bytem dvojnásob

Z pohledu vlastníka máte zajištěný pravidelný měsíční příjem ze své nemovitosti. Pravdou je, že starost o majetek vám zabere určitý čas. Po odcházejících nájemnících musíte dát byt znovu do kupy, pozorně si prohlédnout nové zájemce a účastnit se schůzí s ostatními majiteli bytů v domě. Na druhou stranu něco vlastníte. Získáte tak zdroj peněz a majetek pro svoje děti. Navíc, pokud se rozhodnete pro koupi bytu v Praze, máte prakticky zaručeno, že o nájemníky nebudete mít nouzi.

Vstupní náklady se vám rychle vrátí

Praha je pulzujícím velkoměstem, které nabízí nejvíc pracovních příležitostí v České republice. Lidé cestují do Prahy nejenom za prací, ale mnohdy zde i studují. Často se stává, že dojíždění zůstane pouze dočasným řešením a lidé se do metropole nakonec přestěhují natrvalo. V takovém případě pak hledají vhodný pronájem a to je pravá chvíle pro majitele bytu v Praze. Počáteční investice do koupi bytu v Praze je sice větší, než je tomu třeba v Brně, na druhou stranu si můžete dovolit dát i vyšší nájem. Jakmile splatíte vstupní náklady, začne se vám počáteční investice velmi rychle vracet a kromě nemovitosti získáte i slušný měsíční příjem.

Je dobré se obrátit na realitku?

Hledání bytu může být během na dlouhou trať. Nabídek je mnoho a je dost náročné se v nich orientovat. Z hlediska časové i finanční úspory je spojení s realitní kanceláří krok správným směrem. Na pražském trhu s nemovitostmi patří k nejlepším společnost Fincentrum Reality, která zajišťuje komplexní servis nejen při koupi či prodeji nemovitostí, ale nabízí i finanční poradenství v oblastí realit. Fincentrum Reality vzniklo na základě velké poptávky na trhu s realitami. Proto byla založena i dceřinná společnost finanční poradenské společnosti Fincentrum.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

0Jttpih9mR

úterý, 23. květen 2017
07:07

I told my greotmndhar how you helped. She said, "bake them a cake!"


posted by: 0Jttpih9mR (993s8p06ww(a)outlook.com) [Odpovědět]