Odkazy

verze pro tisk

Nový nízkoenergetický byt je ekonomičtější nežli byt ve starším domě

12. listopad 2012

Říkáte si, jaké důvody by vás měli přimět k tomu, abyste si namísto staršího bytu pořídili raději úplně nový? Najít se jich dá hned několik, na některé z nich v následujícím článku upozorním.

Hlavní rozdíl mezi nákupem nového a staršího bytu

Hodláte-li si v nejbližší době pořídit nový byt, pak se budete určitě rozhodovat mezi tím, zda dát přednost staršímu bytu, nebo zda si raději koupíte zcela nový byt v novostavbě. Prvním problémem jsou peníze. Byt v novostavbě jistě bude dražší, to však neznamená, že by se jeho nákup nevyplatil. Je nutné si uvědomit, že u nových bytů jsou zpravidla použity moderní technologie, včetně například vytápěcích systémů či kvalitního zateplení. Díky tomu jsou pak náklady na běžný provoz domácnosti mnohem nižší a bydlení v takovýto bytech je tak mnohem ekonomičtější. Nemusíte platit tolik peněz za vytápění bytu, za elektřinu, plyn a další záležitosti. V určitém časovém horizontu si tak lze spočítat, že investice do bytu v novostavbě se vyplatí více, nežli nákup sice levnější, zato na provoz nákladnějšího bytu ve starší zástavbě.

Nízkoenergetický byt přináší ekonomičtější bydlení

Pro byty v novostavbách hovoří právě například jejich nízké náklady na provoz. Skoro každý bytový dům, který je dnes developery stavěn, lze považovat za nízkoenergetický, kdy je spotřeba energií snížena oproti starším stavbám až o několik desítek procent. Náklady za vytápění a spotřebu energií jsou pak o tisíce korun ročně nižší.

Nízkoenergetické byty v Praze

Nízkoenergetické bydlení v moderních novostavbách nabízí developerská společnost Geosan Development. Tato společnost se specializuje na výstavbu moderních bytových domů, a to zejména v Praze. Aktuálně nabízí například nové byty v Praze 10, a to v rámci projektu Zelený Botič. Bytové domy na Praze 10 jsou nízkoenergetické, majitelé bytů se tak budou moci spolehnout na to, že jejich nízkoenergetický byt je bude stát jen minimum nákladů na provoz.

Výhodou bydlení v bytě, který je součástí nízkoenergetické novostavby, je i to, že máte jistotu kvalitního bydlení na další desítky let. Do konce života tak již nebudete vy a ani vaše děti řešit problémy s bydlením.

Foto: zelenybotic.cz

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!