Odkazy

verze pro tisk

Nový způsob vytápění pomocí tepelných čerpadel

11. duben 2012

Když už se člověk pustí do rekonstrukce domu, měl by na to jít „od podlahy“. To znamená, že by neměl zapomenout ani na případnou změnu vytápění domu, neboť využití moderních zařízení, která pomáhají objekt vytápět, se může do budoucna z ekonomického hlediska mnohonásobně vyplatit.

Tepelná čerpadla nezatěžují životní prostředí

Pro úsporné a zároveň ekologické vytápění domů je možné využít kupříkladu tepelná čerpadla. Ta fungují na poměrně jednoduchém principu, kdy si potřebné teplo „sbírají“ z obnovitelných zdrojů - ze země, z vody nebo ze vzduchu. Podle toho také dělíme tepelná čerpadla na země/voda, voda/voda a vzduch/voda. Všechny typy mají jedno společné - jsou to efektivní a ekologická zařízení, která výrazně sníží majitelovy náklady, které doposud vydával za vytápění domu. Navíc se dají použít také pro hřívání užitkové vody.

Přednosti vzduchového tepelného čerpadla

Mezi nejvíce využívaná patří v poslední době vzduchová tepelná čerpadla. Je to zřejmě dáno tím, že je u nich nejmenší počáteční investice, která zahrnuje nákup zařízení a veškeré práce, které s instalací čerpadla souvisejí. Zatímco kupříkladu tepelná čerpadla země/voda musejí teplo získávat pomocí kolektorů z půdy, což sebou nese také značné zemní úpravy na pozemku, tak v případě vzduchových tepelných čerpadel tyto práce prakticky odpadají a náklady jsou tak podstatně nižší.

Výrobce tepelných čerpadel

Vzduchová tepelná čerpadla v ČR vyrábí pražská společnost ACOND. Ta garantuje, že jejich vzduchová čerpadla budou mít velmi dlouhou životnost,a to i při maximálním vytížení. Pakliže máte zájem dozvědět se více o tepelných čerpadlech společnosti ACOND, pak navštivte webové stránky firmy - tepelna-cerpadla-acond.cz. Zde najdete i aktuální ceník tepelných čerpadel.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!