Odkazy

verze pro tisk

Oblíbení dodavatelé plynu

16. září 2012

Společností, které se zabývají dodávkami plynu do domácností a firem, je dnes v tuzemsku celá řada. Jejich počet významně vzrostl zejména v posledních pěti letech. Mezi nejoblíbenější dodavatele plynu v současné době patří RWE plyn, Eon plyn a také Europe Easy Energy.

RWE

Společnost RWE se orientuje na distribuci plynu v České republice od roku 2002. Za tuto dobu si vydobyla silné postavení. V celkovém kontextu jde o jednu z pěti největších firem v Evropě, která obchoduje s plynem a elektřinou. Pod RWE plyn spadají celkem čtyři regionální distribuční společnosti - RWE Energie, Východočeská plynárenská, Severomoravská plynárenská a Jihomoravská plynárenská. RWE plyn je aktuálně velmi vyhledávaný také u domácností, které chtějí změnit svého dodavatele plynu. RWE plyn totiž pro mnohé z nich nabízí nejlevnější plyn.

EON- tradiční dodavatel plynu

Mezi tradiční společnosti, které se zabývají dodávkami plynu do domácností, patří také EON. Eon plyn se u nás distribuuje již od poloviny devadesátých let. Dnes patří mezi nejvýznamnější firmy, které dodávají plyn maloodběratelům i velkoodběratelům. I její nabídka je pro mnoho domácností lákavá.

Europe Easy Energy

Mezi poměrně nové, avšak velmi oblíbené společnost patří Europe Easy Energy. Zajímavostí je, že jde o jednu z mála společností na trhu s energiemi, která nemá žádný zahraniční kapitál. Společnost Europe Easy Energy dodává plyn nejen do domácností, ale také obchodníkům.

Výčet společností, které fungují jako dodavatelé plynu, by byl samozřejmě mnohem delší. V současné době je zde již několik desítek firem, které dodávají plyn do domácností. Některé z nich přitom působí pouze na regionální bázi, jiné se orientují na prostor celé České republiky.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!