Odkazy

verze pro tisk

Olejové topení pro vytápění rodinného domu: Cena a výhody

9. leden 2015

Vytápění domu a bytů je možné zajistit mnoha způsoby. Mezi nejkomfortnější vytápěcí systémy v objektech, kde není možné využít jiné energie, patří olejové topení, tedy topení, kdy jsou využívány topné oleje.

Kde lze topné oleje využívat

Topné oleje lze pro vytápění využívat nejen v klasických rodinných domech a bytech, ale také například v průmyslových objektech a provozovnách, ve školách, úřadech a jiných institucích.

Topné oleje, respektive olejové vytápění je bezobslužnou formou vytápění objektů, které je jednak velmi účinné a zároveň relativně levné oproti jiným způsob topení. Vytápí se extra lehkým olejem při použití nejmodernějších technologií, které jsou v současné době k dispozici.

Cena za olejové topení

Jako fakt, že se opravdu jedná o velmi laciný způsob vytápění, lze uvést fakt, že za 1 kWh topné energie při využití topného oleje je cena takto získané energie pouze 1,60 Kč až 2,10 Kč. Zároveň je využito odpadního tepla ze spalin, teplotní spád je 55/45°C.

Topné oleje pro topení jsou nejen levné, ale také energeticky velmi úsporné, poskytují dostatečnou nezávislost při topení, svobodu a pohodlí.

Výhody olejového topení

Pokud si tedy shrneme všechna pozitiva olejového vytápění, pak lze konstatovat tato fakta: jedná se o hospodárné, plně automatické a bezobslužné vytápění, které lze využít k vytápění celého ( i většího ) objektu, je spolehlivé, bezpečné a pohodlné, je použito vyspělé technologie, kdy spalování probíhá v kondenzačních kotlích. Topné oleje jsou také šetrné k životnímu prostředí a majitel, který olejový způsob vytápění využívám, je nezávislý vzhledem k individuálnímu nákupu paliva.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!