Odkazy

verze pro tisk

Palivové dřevo patří k nejlepším palivům na topení i grilování

19. červen 2016

Používáte doma kotel na tuhá paliva k vytápění, případně si občas v domě či na zahradě zatápíte v krbu a grilujete? Pak je určitě dobré mít po ruce kvalitní palivové dřevo. To patří dle mnoha odborníků k nejkvalitnějším palivům.

Proč právě palivové dřevo? Jde o dříví, které je přímo určeno ke spotřebě v domácnostech. Dá se využívat pro topení v kotlích na tuhá paliva a krbech. Skvěle se ale hodí také při grilování a uzení, oblíbených činnostech během letních měsíců. Má totiž vysokou výhřevnost.

Díky minimální vlhkosti má ideální výhřevnost

Dobrá výhřevnost palivového dřeva je dána tím, že je dokonale vysušené. U kupovaného balení, které se běžně dodává na paletách, už nemusíte čekat na to, až dřevo vyschne pod potřebnou hranici 20% vlhkosti. Právě tato hranice se doporučuje dodržovat při používání jakéhokoliv druhu dřeva pro topení. Čerstvé dřevo přitom schne přirozenou cestou až 2 roky. Pokud doma nemáte sušičku a nemůžete čekat tak dlouhou dobu, je zkrátka nejjednodušší si zakoupit palivové dřevo na paletě, ať už sypané či rovnané.

U Optimtop.cz máte na výběr ze 13 druhů palivového dřeva

Prodej palivového dřeva uskutečňuje tradiční český prodejce Optimtop.cz. Ten nabízí celkem 13 druhů dřevin vhodných na topení, uzení a grilování. Velkou výhodou nákupu u Optimtop.cz je fakt, že už při nákupu pouhé 1 palety nemusíte platit za dopravu. Firma vám zboží dodá bez dopravného po celé České republice.

Ekologické palivo, které se vyplatí

Co dodat závěrem? Snad jen to, že používáním palivového dřeva do značné míry šetříte životní prostředí. Jde o mnohem ekologičtější palivo nežli třeba černé uhlí. Navíc není ani nijak drahé. Paleta, která vám vydrží dlouhé týdny, stojí cca kolem 3.000 Kč. Pokud si provedete cenové srovnání se zmíněným uhlím, snadno zjistíte, že se vám objednané dřevo na paletě skutečně vyplatí.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!