Odkazy

verze pro tisk

Péče o zahradu před domem: Jaké zahradní nářadí potřebujete?

7. leden 2015

V průběhu jara je na zahradě před domem opravdu co dělat. Je nutné pravidelně sekat trávu tak, aby nezarůstala a vypadala pořád čerstvě a přirozeně zdravě, péči musíme věnovat také různým okrasným dřevinám a stromkům, najde se mnoho činností, které nám zaberou nejednou volné odpoledne.

Práce na zahradě je především radostí

Pro někoho jsou tyto práce spíše nutností a povinností, většina lidí si však svoji zahrádku před domem operovává s láskou a radostí, neboť se při zahradních pracích dá velmi dobře odreagovat od běžných starostí a zároveň vše slouží jako výborná relaxace a odpočinek.

Používejme vždy jen kvalitní zahradní nářadí

Pro práci na zahradě je dobré mít po ruce kvalitní zahradní nářadí. Bez něj jen těžko budeme odstraňovat plevel mezi okrasnými rostlinami, sekat trávu a odstraňovat ji na kompost. Zahradní nářadí, jako jsou různé hrábě, nůžky, motyky, lopatky, kultivátory, případně také sekery a pilky, by neměly chybět ve výbavě žádného zahrádkáře.

I o zahradní nářadí je potřeba se starat

I o samotné nářadí je potřeba se také pořádně starat. Ponecháme-li například hrábě či sekeru jen tak volně na prostranství zahrady, lehce nám může zkorodovat a za pár sezon si budeme muset pořizovat nové. Zahradní nářadí je proto dobré ukládat buď přímo do domu či bytu do spíží, komory či sklepa, tedy na místa, která netrpí na vlhkost, nebo jej umístíme do speciální kůlny či zahradního domku, který si na zahradě postavíme či necháme zřídit. Zajistíme tak, že nářadí bude v suchu a navíc dostatečně chráněno proti případnému odcizení.

Při nákupu dejme přednost kvalitě a odolnosti zahradního nářadí

Pro moderní zahradní nářadí platí, že by mělo být lehké, vyrobené z kvalitního materiálu a dostatečně odolné. Při výběru zahradního nářadí tak dbejme v první řadě na to, aby bylo vyrobeno z nerezových materiálů, které budou mít zároveň dostatečnou tvrdost a nezlomí se tak při prvním použití.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

f3Vo2LOM

úterý, 23. květen 2017
05:45

Thanks for strnitag the ball rolling with this insight.


posted by: f3Vo2LOM (trkz33efu4t(a)outlook.com) [Odpovědět]