Odkazy

verze pro tisk

Podle čeho vybírat správnou matraci

27. srpen 2015

Máte doma krásnou novou postel a stále se vám nespí příjemně? Jestli ano, zřejmě je na vině matrace! Většina starších modelů již nedokáže plnit požadavky, které na ně klademe, a na naše tělo působí negativně. Výběr nové matrace je dnes poměrně pohodový, jelikož se na trhu nachází hned několik typů. Soustřeďme se tedy v následujících řádcích na různé aspekty, jež by měly o nákupu toho správného modelu rozhodovat.

Poloha při spánku rozhoduje

Velmi důležitá je při volbě správné matrace poloha při spánku. Pokud ležíte spíše na boku, vytváří se největší tlak v oblasti ramen, boků i kolen. Pro udržení páteře v rovině je nejvhodnější tvrdá a středně tvrdá podložka. Tvrdší typ matrace je vynikající i pro spánek na zádech. Váha těla se díky ní dokonale rovnoměrně rozloží a poloha páteře bude správná. Středně tvrdá matrace je nejlepší pro vyznavače spánku na břiše. Měkká matrace je naopak vhodná pro osoby s nižší tělesnou hmotností.

Materiál a rozměry

Volba materiálu se odvíjí zejména od toho, zdali máte zdravotní obtíže se zády nebo klouby, či nikoliv. Pokud ano, zajistí vám maximální pohodlí matrace, jejímž základem je paměťová pěna, která se dokáže přizpůsobit lidskému tělu a pomůže uvolnit svalstvo. Jestliže potíže nemáte, můžete vybírat dle polohy, v níž obvykle spíte. Rozměrově se často volí 200 x 160, popřípadě 200 x180 cm. Pro manželské lůžko je optimální rozměr 200 x 200 cm.

Kde nakoupit kvalitní matrace

Chcete-li vsadit na vysoce kvalitní výrobky za nízké ceny, vyplatí se volit matrace Mabo. Jsou kompletně vyvíjeny a následně vyrobeny v České republice, podléhají těm nejpřísnějším standardům a nabídnou skvělé vlastnosti. Díky nim si budete moci užívat ničím nerušeného odpočinku a spánku. Dají vám absolutní jistotu, že o vaše záda a klouby bude během spánku dokonale postaráno. Vybrat si některý z modelů můžete přímo na webu matrace-mabo.cz nebo v síti prodejen po celé ČR.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!