Odkazy

verze pro tisk

Pomůcky pro invalidy ke zlepšení mobility

26. leden 2013

Lidé, kteří mají ztíženou pohyblivost v důsledku zranění nebo věku, mají často i v dnešní době plné moderní techniky problémy s překonáváním různých překážek. Člověk, který je upoután na invalidní vozík, nebo používá jiné kompenzační pomůcky ( hole, chodítka apod.), je tak často odkázán na pomoc druhých, což však rozhodně není příjemné. Pro zlepšení mobility mohou posloužit nejen běžné kompenzační pomůcky pro invalidy, ale také například exteriérový výtah na schodiště.

Exteriérový výtah na schodiště: pohyb po patrovém domě bez cizí pomoci

Exteriérový výtah na schodiště je zařízením, které je určeno pro domy, jež nejsou přímo navrženy pro bezbariérové bydlení. Typicky jde například o starší panelové domy, rodinné domy s více patry či bytovkami, kde zcela chybí výtah. Pakliže v takovýchto domech bydlí senioři nebo lidé s pohybovými potížemi, mají velmi znesnadněn přístup do své domácnosti. A právě zařízení typu exteriérového schodiště a výtahu pro invalidy jim pomáhá překonat schody a patra, aniž by pokaždé museli počítat s pomocí ostatních osob. Moderní exteriérové výtahy na schodiště jsou snadno ovladatelné, není k nim zapotřebí mít nějaké odborné schopnosti, jejich obsluhu tak zvládne i starší osoba, která je upoutána na invalidní vozík.

Větší svoboda a soběstačnost pro imobilní osoby

Díky zařízením a pomůckám typu exteriérový výtah na schodiště získávají imobilní občané větší svobodu pohybu a soběstačnost, což je pro velmi podstatné. Investice do kompenzačních pomůcek je sice poměrně nákladná, nicméně lze zde využít různých dotací od pojišťoven, které hradí část nákladů na nezbytné pomůcky, jež pomáhají invalidům a seniorům ke komfortnějšímu způsobu života.

Zdroj: http://www.imobilita.cz

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!