Odkazy

verze pro tisk

Pořizujete si byt? Vyznejte se ve zkratkách, které používají realitní kanceláře

23. září 2013

Chystáte se pronajmout či koupit byt? Pak se zcela jistě připravte na to, že se budete muset hned v úvodu zorientovat ve zkratkách, které realitní kanceláře i různé inzertní portály používají.

Každý, kdo si již někdy byt kupovat, nebo spíše pronajímal, se jistě setkal s označením typu 1+kk, 2+1 apod. Kdo s tím ale nemá zkušenosti, ten by mohl tápat, co znamenají zkratky u bytů.

Malý byt s kuchyňským koutem

Chcete-li si například pořídit malý byt, kde vám postačí jedna místnost, jejíž součástí bude kuchyňský koutek, pak hledejte takové inzeráty a nabídky, které jsou označeny zkratkou 1+kk. Značí, že daný byl má jednu obyvatelnou místnost plus kuchyňský kout. I takovéto malé byty mohou být přitom poměrně rozměrné, navíc existují různé tipy na optické zvětšení.

Určitě najdete i mnoho nápadů například na to, jak vyřešit úložný prostor, abyste během dne měli ve svém novém malém bytě dostatek místa.

Zkratky pro větší byty

Jestliže pak hledáte velký byt, kde počítáte například s vytvořením obývacího pokoje, ložnice a dětského pokoje, ihned vynechejte nabídky typu 1+kk, 2+kk. Sledujte spíše vyšší číslice, tedy kupříkladu 3+1. Právě toto označení znamená, že byt bude mít tři obyvatelné místnosti plus samostatně oddělenou kuchyňskou místnost, žádný malinký kuchyňský kout, který by se krčil v jedné z místností.

Je samozřejmě nutné, abyste se před koupí či pronájmem bytu sami na vlastní oči přesvědčili, o jak velký a prostorný byt se jedná. Nikdy nekupujte či nepronajímejte byt „naslepo“, nemuselo by se vám to vyplatit.

-par-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!