Odkazy

verze pro tisk

Pracovní plošiny pro výškové práce na stavbě

23. září 2011

Stavební firmy, které provádějí rekonstrukce bytů či výstavby nových rodinných domů, musejí často pracovat v obtížných podmínkách. Součástí jsou samozřejmě i různé výškové práce. Ty se dají konat buď z pevného lešení, případně se dají tyto činnosti udělat za pomoci pracovní plošiny.

S plošinou se dá pracovat i ve velké výšce

Plošiny jsou speciálními stroji, které umožňují provádět nadzemní práce. Díky nim se lze dostat i do několikametrové výšky, aniž by pracovník nějakým způsobem ohrožoval svoje zdraví. Každá pracovní plošina má totiž ochranný koš v horní části, který chrání před pádem.

Na co si dát pozor při nákupu použité plošiny

Pracovní plošiny však rozhodně nejsou nijak levnou záležitostí, a tak si menší firmy zpravidla pořizují v bazarech použité stroje. U použitých strojů by se však měl dávat pozor například na to, kdy byl naposledy proveden kvalitní servis plošin a také na to, jak dlouhou již byly plošiny v provozu. Před zakoupením použitých pracovních plošin je také dobré zkontrolovat, zda případné náhradní díly plošiny plně nahrazují původní části. Od prodejce by si kupující měl v každém případě vyžádat plnohodnotnou dokumentaci a zjistit veškeré dostupné informace o plošině.

Pracovní plošiny se hodí nejen při rekonstrukcích domů, využívají se běžně v mnoha průmyslových odvětvích či třeba při údržbách komunikací.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

WKrsBfUM

neděle, 7. srpen 2016
23:15

Posts like this make the innetret such a treasure trove


posted by: WKrsBfUM (almagqqdmh6(a)outlook.com) [Odpovědět]