Odkazy

verze pro tisk

Příznivé účinky vířivky

7. červen 2012

Vířivky využívají zejména sportovci k tomu, aby jejich tělo lépe a rychleji regenerovalo. Pozitivní účinky vířivky však ocení nejen profesionální či amatérští sportovci, ale každý z nás. Je jasně prokázáno, že vířivé vany mají na lidský organismus velmi pozitivní účinky. Pravidelný pobyt ve vířivce tělu prospívá po fyzické i psychické stránce.

Uvolnění svalů

Jaký mají vířivky vliv na lidské zdraví. Především jde o zařízení, které slouží k uvolnění svalstva. Bolesti a únavy svalů se člověk jen těžko zbavuje, vířivky však tomuto procesu výrazně napomáhají. Díky proudění vody dochází k lepšímu prokrvení a svaly tak mnohem rychleji regenerují. Právě kvůli odstranění únavy a bolesti svalů využívají vířivky sportovci, kteří chvíli před tím prodělali velkou fyzickou zátěž, která se samozřejmě výrazně dotkla právě jejich svalstva.

Vířivka zbavuje člověka stresu a napětí

Dalším důvodem, proč by vířivka neměla být opomíjena, je psychické uvolnění. Vířivé vany dokáží člověka zbavit nepříjemného stresu a napětí, které se v něm během dne nashromáždilo. Lékaři a fyzioterapeuty je velmi doporučováno používat vířivku těsně před tím, než se odebereme do lože ke spánku. Mysl i tělo si totiž ve vířivce odpočinou a člověk z ní vychází zbaven jakéhokoliv stresu, který jej před tím trápil. Dá se tak říci, že vířivka pomáhá k lepšímu a kvalitnějšímu spánku a tím pádem další den i k lepším pracovním či sportovním výkonům.

Romantický pobyt ve vířivce

Impozantním zařízením jsou venkovní vířivky. Ty kromě všech výše uvedených důvodů doporučujeme vyzkoušet i kvůli romantice. Vířivka ve dvou je velmi vzrušujícím a příjemným zážitkem, který ocení všichni zamilovaní. Ne náhodou se dnes mnohá wellness centra začínají orientovat právě na služby typu „vířivka pro dva“. Kdo si vířivku ve společnosti svého partnera již prožil, ten jistě potvrdí, že se jedná o skutečně mimořádně příjemný zážitek.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!